Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7648
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 20 maja 2024, 22:02

pael pisze: poniedziałek, 20 maja 2024, 10:14BTC dalej pod poprzednio wskazane okolice 70k.

szybko poszlo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3132
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 20 maja 2024, 22:13

ETH wystrzelił, bitek za nim poszedł
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 20 maja 2024, 22:18

Teraz już pójdzie to za ciosem. jak na złość tym, co sprzedali pod "sell in may". Alty jeszcze bez szaleństw, ale ten ETH faktycznie ładnie bujnął w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7679
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12942
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 20 maja 2024, 22:20

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 287
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 20 maja 2024, 22:24

Nie ma się czym podniecać. Jakiś pajac napisał twita co w efekcie szarpnęło kursem. Jak nie zaakceptują ETF to poleci BTC

Dla mnie to wygląda jak próba wydojenia frajerów z kasy. Niby szansę marne na ETF a tu nagle 3 dni przed wzrastają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7679
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12942
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 20 maja 2024, 22:36

@pawel296 ten sam „pajac” co pisał o akceptacji etf btc w styczniu. Ja tych szacunków bym nie ignorował bo historia lubi się rymowac. No chyba, że chce się być dawcą kapitału to można grać S, potrzeba takich. ;)

Dodano po 15 minutach 6 sekundach:


Chyba temu szanse wzrosły

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 205
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » poniedziałek, 20 maja 2024, 23:03

eth wystrzelil bo jakis tweet czy moze, ze wybil lt od 13.03 (dwumiesieczna) i pokonal opor 4h a eth/btc osiagnelo bruk?

@Godstar szac, a tak to widze coraz wiecej fusow i uzasadniania gry pod newsy i tłity, szkoda, ze coraz mniej rysunkow i analiz tutaj

btw ocb z tym gapem na minutowkach na Binance?

odpalilem longa na eth na 3.140, ale od tej pory w zasadzie sledze cene na tv bo takie sa zawiasy, why?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1226
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » poniedziałek, 20 maja 2024, 23:37

@mess_on_a_mission dokładnie news to tylko katalizator, gdyby był słaby rynek spadkowy poszłaby szpryca na jednej h1 i byśmy zgasili to w moment.

Tak samo w drugą stronę.
Wygląda na to, że można spokojnie spać.
Niech się trochę schłodzi.
Jak się trochę uspokoi to zobaczymy co jutro będą rysować.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » wtorek, 21 maja 2024, 00:28

337mld mCap ETH, 18%+ 1D a jak spadalo to posty typu ulica zapakowana kto to będzie pchał jak juz wszyscy sa obkupieni :D

Początkujący
Posty: 521
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 21 maja 2024, 00:41

everman pisze: wtorek, 21 maja 2024, 00:28337mld mCap ETH, 18%+ 1D a jak spadalo to posty typu ulica zapakowana kto to będzie pchał jak juz wszyscy sa obkupieni
+1
WojciechT przeciez wyjasnil ze kto to ma ciagnac, przeciez zeby to 20% dzwignac to musieli podobno ~70 miliardow $ zywej gotowki wg Wojciecha zainwestowac ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 21 maja 2024, 01:27

Zasuwa po nowe ATH jak głupie :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » wtorek, 21 maja 2024, 01:28

Witajcie, od grudnia 2022 do 30 kwietnia 2024 byłem bardzo byczy i spokojnie obserwowałem trend. W chwili obecnej sytuacja znaczącą się skomplikowała.
W mojej ocenie trend 1 maja pokazał 2 słabości:

1) To sygnał spadkowy na świecach japońskich w interwale 1M


2) To zamknięcie się ceny na 1D w dniu 1 maja poniżej 59 000 USD i pogłębienie zasięgu korekty powyżej zasięgu z poprzedniego cyklu.


Ponadto 1 maja zobaczyliśmy zmniejszenie pozycji w zarządzaniu przez wszystkich amerykańskich emitentów ETF na BTC


W związku z pojawieniem się kilku przesłanek pro-spadkowych planowałem redukcje pozycji na krypto w weekend majowy na odbiciu - jednak 3 maja po zobaczeniu danych dot. ETF wstrzymałem się jakimkolwiek decyzjami. Otóż po kilku bardzo słabych dniach pojawiło się znaczące zwiększenie aktywów w zarządzaniu przez wszystkich emitentów - natomiast punktem zwrotnym było zwiększenie pozycji przez Grayscale - pierwszy raz od zgody SEC-u na spotowe ETF-y.



Od tego czasu dane dotyczące napływów do ETF są bardzo pozytywne.
A w dniach, w których zwiększenie aktywów (BTC spot) w zarządzaniu przez fundusze jest dynamiczne obserwujemy również dynamiczne wzrosty. Trochę ciężko mi w to uwierzyć, bo zawsze byłem przekonany, że instytucje skupują w trybie OTC (a ruch ceny jest zazwyczaj względem tych zakupów mocno opóźniony) ale niewykluczone, że w sytuacji kiedy ani GBTC, ani kopalnie nie chcą sprzedawać to niektóre fundusze mogą skupować BTC na wniosek swoich klientów prosto z orderbooka. Tak czy inaczej zakupy BTC spot przez emitentów ETF nie zakończyły się - obecnie obserwujemy drugą falę zakupową (tyle tylko, że w tej fali Grayscale nie zmniejsza już swojej ekspozycji).







Jesteśmy miesiąc po halvingu - zwracam uwagę, że w tym cyklu cena swoim fraktalem znacznie bardziej przypomina rok 2016, aniżeli 2020.


Udział podaży nieruszanej BTC przez ponad 1 rok przestał spadać i ustabilizował się na poziomie ok. 66%


Natomiast Pi-cycle bardzo mocno się schłodził i daje jeszcze przestrzeń na duże wzrosty. Obecnie średnia krocząca o większej inercji znajduje się w ok. 84 000 USD - co w zasadzie daje przestrzeń cenie do wzrostów do 100 000 USD bez ryzyka przecięcia się średnich.


Reasumując nieoczekiwanie pomimo dużych wzrostów zarówno dane onchain jak również napływy do ETF ponownie odwracają się na bycze.
Sygnałem niepokojącym jest świeca 1M za kwiecień. Natomiast na 1W nie wyrysował się żaden sygnał spadkowy.


Pozostaje byczy choć im wyżej jesteśmy tym większe wątpliwości się pojawiają. Ale jest zbyt duże ryzyko, żeby być poza tym rynkiem jeżeli istnieje podejrzenie, że emitenci ETF skupując BTC z orderbooka. Pozdrawiam wszystkich

jxx
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jxx » wtorek, 21 maja 2024, 01:50

Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 20 maja 2024, 22:18 Teraz już pójdzie to za ciosem. jak na złość tym, co sprzedali pod "sell in may". Alty jeszcze bez szaleństw, ale ten ETH faktycznie ładnie bujnął w górę.
No teraz mają swoje pięć minut $MAGA i $MEGA ( make ethereum great again :D). Ktoś tu wcześniej trafnie zauważył, że alty rosną tematycznie, w związku z tymi twittami o możliwym zatwierdzeniu etf na eth pompują czerwoną i niebieską czapeczkę...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 21 maja 2024, 03:09

Teraz istnieje opcja zniesienia całej dniówki na nowej 1D trochę w myśl tego co się stało 5 marca. Taki gwałtowny spadek dla postrachu. Zasadniczo temat i tak idzie w górę. No ale zobaczymy. Póki co wygląda to bardzo dobrze, wiec podłączam się pod predykcje Arcymistrza :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1226
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » wtorek, 21 maja 2024, 07:44

Brak struktury topu, wychodzi mi jeszcze jedno pchnięcie.
Wchodzimy w strefę silnie podażową mogą się dziać dziwne rzeczy.
Myślę że ruszymy na tej h4 ku górze w stronę ATH.
Gdzie silnie nas odrzuci, żeby wytrzepać longi.
Z palcem na spuście chyba będę zamykał prowadzone pozycje i szukał korekty.
Jak wy to widzicie :) ?
@ergorg gdzie zamykasz ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 maja 2024, 07:50 przez Godstar, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » wtorek, 21 maja 2024, 07:48

adamjttk pisze: wtorek, 21 maja 2024, 00:41
everman pisze: wtorek, 21 maja 2024, 00:28337mld mCap ETH, 18%+ 1D a jak spadalo to posty typu ulica zapakowana kto to będzie pchał jak juz wszyscy sa obkupieni
+1
WojciechT przeciez wyjasnil ze kto to ma ciagnac, przeciez zeby to 20% dzwignac to musieli podobno ~70 miliardow $ zywej gotowki wg Wojciecha zainwestowac ;)
Jesteś niesamowitym ignorantem, który ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Zagrania krótkoterminowe i długoterminoweo to wg. twojej opinii jedno i to samo. Co tam, eth i BTC to też jedno i to samo.
O ETH w przeciągu 3 ostatnich tygodni napisałem bodajże 2 razy, że liczę na wybicie pod ETFy i zdaje się, że nawet podałem konkretną kwotę, czyli 4000 - 4200. Jeżeli piszę, że na coś liczę, tzn. że pod to gram, a więc w tej chwili jestem ok. 22% do przodu, czyli ok. 55k PLN
przeciez zeby to 20% dzwignac to musieli podobno ~70 miliardow $ zywej gotowki wg Wojciecha zainwestowac ;)
Nie pisałem tego o ETH, tylko o BTC i dotyczyło to sytuacji z marca. Obecnie jest zupełnie inaczej.
Żeby podnieść ETH 0 18% wolumen dzienny wzrósł o 20 mld. (266%)
Żeby podnieść BTC o 5% dzienny wolumen wzrósł o 37 mld. (137%)
Kupiłeś BTC za 68K i cały czas jesteś w czarnej dupie i jeszcze długo w niej będziesz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7679
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12942
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 21 maja 2024, 08:07

Godstar pisze: wtorek, 21 maja 2024, 07:44@ergorg gdzie zamykasz ?
Ja akurat z BTC już wyszedłem wcześniej. Zamknęło mi wczoraj na 68k. :roll:

Natomiast jeszcze mam alty.

Jakbym widział kurs?



Podbicie pod ath, może 72-73k$ i cofka na te 68k? W czwartek i piątek mają być decyzje w sprawie ETFów na ETH. Jeśli nie wyrobią się z papierologią i nie zaakceptują teraz to pewno będzie właśnie korekta i jakaś większa cofka.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 205
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » wtorek, 21 maja 2024, 08:46

mess_on_a_mission pisze: piątek, 10 maja 2024, 21:14 aktualizacja, kolejny test miesięcznej lt, zobaczymy czy byczki wybronią tą flagę, pod 60 not cool, poki co long ze SL pod 60

SVG Image

ładnie się byczki rozpędziły.

jesteśmy na rozdrożach dwóch dużych flag, więc może cofnąć stąd imo

SVG Image
mess_on_a_mission pisze: środa, 15 maja 2024, 12:46 ktoś trójkącik? :D


SVG Image
chyba trochę za daleko na fejkowe wyjście z trójkąta, ale mam z tyłu głowy opcję okrutnej zawrotki..

SVG Image

Weteran
Posty: 7648
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 21 maja 2024, 08:56

Odwrocili chmure ichi na btc i eth :-)
Srebro konkretnie wystrzelilo moze podjechac nawet na 50$. Mysle, ze wbrew temu czego sie spodziewalem bedziemy mieli oslabienie dolara.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3132
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 21 maja 2024, 09:00

2/3 na ETH sprzedane, reszta czeka na górkę, ładnie odjechało
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości