Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » czwartek, 16 maja 2024, 23:19

fledermaus pisze: czwartek, 16 maja 2024, 22:46Ciachu-ciach
Nie chcę żeby mi ktokolwiek cokolwiek oddawał, bo to moje skalkulowane ryzyko.
Po prostu jestem grubo rozczarowany tym jak w rzeczywistości wygląda ten rynek.
Zwykle przedstawiany jest jako coś na wyższym poziomie, w czym warto uczestniczyć.
Tymczasem okazuje się, że leżące w szafie zakurzone i zapomniane uncjowe złote monety, dały mi ostatnio większy zysk niż cała moja zabawa w krypto, a ten wyższy poziom okazuje się być w moim przypadku nieustającą utratą środków obudowaną wieściami o cudach na kiju z całego świata, o instytucjach, o krajach, o decyzjach, o funduszach które już zaraz spowodują że coś się ruszy. I nic.
A ludzie biją kasę na jakimś PEPE czy DOGE o których nie wypowiada się ani amerykański senat, ani poważne firmy, ani prasa, chyba że dla beki.
Dlatego oprócz rozczarowania, odczuwam też ogromny dysonans poznawczy między tym czego się wcześniej dowiedziałem a rzeczywistością, czemu daję wyraz. Może ktoś nowy to przeczyta i nie będzie się czuł osamotniony we własnych odczuciach.
Daję sobie jeszcze jakiś rok czasu na naukę i w końcu na decyzję, czy będę dalej tę zabawę kontynuował, czy zwinę majdan i poszukam czegoś bardziej dla mnie odpowiedniego.

Fakt, marudzę. To dlatego miałem kilka niespecjalnie wesołych dni pod rząd w realu, na dodatek jeszcze te bolesne ciosy w portfel. Świętemu by się przelało.
Urażonych przepraszam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2024, 23:38 przez Zmarzniety0, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » czwartek, 16 maja 2024, 23:35

Problem jest w tym że przeżywasz każde ruchy na rynku. Padniesz psychincze, jak będziesz tak w tym siedział i analizował każde 5, 10 procent, w dół czy w góre. Jeżeli głową siada, to przeładuj kapitał w BTC i w nim siedź, łapy pod dupe i tym nie handluj, graj długoterminowo. Niech Cie przestaną interesować jakieś marne ruchy w obie strony, a za rok.. jak to w krypto może być już po ptokach :D

Weteran
Posty: 7647
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 17 maja 2024, 05:03

Zmarzniety0 pisze: czwartek, 16 maja 2024, 23:19Tymczasem okazuje się, że leżące w szafie zakurzone i zapomniane uncjowe złote monety, dały mi ostatnio większy zysk niż cała moja zabawa w krypto, a ten wyższy poziom okazuje się być w moim przypadku nieustającą utratą środków obudowaną wieściami o cudach na kiju z całego świata, o instytucjach, o krajach, o decyzjach, o funduszach które już zaraz spowodują że coś się ruszy. I nic.
A ludzie biją kasę na jakimś PEPE czy DOGE o których nie wypowiada się ani amerykański senat, ani poważne firmy, ani prasa, chyba że dla beki.
Złote czasy minęły i krypto nie jest tak łatwe jak było, szczególnie dla sweizaka. okazji coraz mniej, a obecne % można tez kręcić na akcjach. Dalej sie da, ale jestem absolutnie sceptyczny dla teorii, ze ktos teraz kupic i trzasnie w dwa lata 10-20x na BTC hold.

Byłoby symbolicznie gdy ostatnia bańka na krypto najmocniejszym sektorem były memy :)

Weteran
Posty: 2806
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2154
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 17 maja 2024, 09:02

Zmarzniety0 pisze: czwartek, 16 maja 2024, 23:19Po prostu jestem grubo rozczarowany tym jak w rzeczywistości wygląda ten rynek.
Zmarzniety0 pisze: czwartek, 16 maja 2024, 23:19Tymczasem okazuje się, że leżące w szafie zakurzone i zapomniane uncjowe złote monety, dały mi ostatnio większy zysk niż cała moja zabawa w krypto,
A może zamiast smęcić trzeba było się tu pojawić rok temu po 80% spadkach, zamiast po 400% wzrostach? Wtedy pewnie byś nie był rozczarowany "wyglądem rynku" :roll:. Zjawiłeś się w środku hossy (niewykluczone, że na sam koniec) i rozczarowany, że jesteś dawcą kapitału...
pael pisze: piątek, 17 maja 2024, 05:03Złote czasy minęły i krypto nie jest tak łatwe jak było, szczególnie dla sweizaka. okazji coraz mniej, a obecne % można tez kręcić na akcjach
Jedno wciąż się nie zmieniło: tankujta po 60-70% spadkach, a zarobita.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 205
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » piątek, 17 maja 2024, 09:12

coraz byczej, 71 jeszcze dzis?

jak nie wybija 66.5 to suabo i mozliwy db

SVG Image

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mandigal » piątek, 17 maja 2024, 11:20

Zmarzniety0 pisze: czwartek, 16 maja 2024, 23:19Po prostu jestem grubo rozczarowany tym jak w rzeczywistości wygląda ten rynek.

Z ciekawości. A kiedy wchodziłeś w BTC? No i czy tylko hodl, czy grałeś na dźwigni?

Ja obserwuje sobie to forum, ale generalnie "bezstresowo" hodluje BTC\ETH od niecałych 4 lat. Nie wchodziłem, ani w bessie, ani na szczycie hossy. Jestem jakieś 6x na plusie. Może dla większości będzie to mało. Ale jak dla mnie super. Nie wiem co innego mogłoby mi dać taki zysk. Kupić trzymać. Wyprzedawać się w trakcie wzrostów. Myśleć przynajmniej na 4\5 lat w przód i jest dobrze

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » piątek, 17 maja 2024, 12:40

To pokazuje, jak krypto potrafi ruszyć z kopyta, ale też jak ważny jest moment wejścia. Wchodząc w kwietniu rok pod Tobie, poziomy cenowe na eth/btc były podobne jak teraz, a miesiąc później 40 procent niższe ;) . Gdyby nie skupowanie w bessie, byłbym teraz po 3 latach hodlowania w podobnym punkcie jak przy wejściu :lol:

Początkujący
Posty: 521
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 17 maja 2024, 13:23

pael pisze: piątek, 17 maja 2024, 05:03jestem absolutnie sceptyczny dla teorii, ze ktos teraz kupic i trzasnie w dwa lata 10-20x na BTC hold.
Moze ja zyje na jakiejs innej planecie ale jak czytam takie rzeczy to robie wielkie oczy ze ktos jeszcze moglby myslec inaczej.
Ludzie, to nie jest czas zeby oczekiwac wzrostow 10-20x na BTC po tylu latach. Niektorzy to juz w ogole odlatuja i oczekuja takich zwrotow najlepiej po miesiacu, no bo przeciez halving byl i obiecali na YT ^^
BTC to nie jest juz jakis partyzancki shit aset ktory dzis jest a jutro go nie ma bo go zbanuja albo zhakuja albo sie ludziom znudzi.
Najwieksi i najpotezniejsi tego swiata laduja tam miliony/miliardy $ i ciezko oczekiwac 10-20x na tym poziomie (!), tym bardziej jak ktos nie inwestuje na 10 czy 15 lat.

Ale na boga - jezeli interesujac sie troche tematem i wiedzac kiedy wejsc a kiedy wyjsc (czy raczej kiedy nie wchodzic i kiedy nie wychodzic) - mozna w ciagu np 12 mies PODWOIC czy POTROIC swoj kapital --> czego chciec wiecej??

PS. Kolego zmarzniety - nie wiem czy trollujesz (tak to wyglada) ale jezeli nie to mam dla Ciebie 2 rady.
1. Nie kupuj zadnych shitow, zadnego ETH, zadnego aevo czy innych gowien, jest jeden asset w krypto i nazywa sie BTC.
Nie wierz ze zarobisz na shitach bardziej niz na btc - za chwile bedzie wiadomo ze zadnych etf na eth nie bedzie, alty pojda dalej do piekla w porownaniu do btc i bedzie skowyt.
2. kup btc (nawet dzisiaj za 66k), przestan patrzec na kurs, zajmij sie swoim zyciem - wroc tu za rok, poltora i ciesz sie ze 100% zysku. Kto wie, moze jak bedziesz mial farta to i 150% zarobisz.
Jak 100-150% to dla Ciebie za malo to znaczy ze nie inwestujesz wystarczajaco duzo pieniedzy w BTC i zorganizuj wiecej fiat na inwestycje ^^

Początkujący
Posty: 309
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » piątek, 17 maja 2024, 13:45

Jeśli grasz na lewarze nie ma znaczenia, kiedy wchodzisz. Są takie ruchy, źe w ciągu 3 miesięcy jesteś w stanie zrobić x15. Po czym chcesz więcej i jesteś w stanie szybko to oddać. Wtedy wchodzi money managment

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » piątek, 17 maja 2024, 16:38

ETH pięknie aż dupa mięknie :) https://www.tradingview.com/x/mKZrPkxm/ - jedno z tego "moze" juz zaliczone teraz utrzymac i dociagnac 1W

BTC trzyma sie ladnie ale jak by skorekcil to tez bylo by ok https://www.tradingview.com/x/EYmgFwd3/

Początkujący
Posty: 521
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 17 maja 2024, 17:23

kisiel pisze: piątek, 17 maja 2024, 13:45 Są takie ruchy, źe w ciągu 3 miesięcy jesteś w stanie zrobić x15.
Albo w ciagu 3 miesiecy wyzerowac kapital co jest DUZO bardziej prawdopodobne (jestesmy w koncu w watku przedszkole)
Hodlujac sobie po prostu BTC mozna spokojnie liczyc zyski (w $) i nie stresowac sie ze kurs spadnie czy wzrosnie o 10% czy 30%, a brak stresu jest wazny w zyciu (mozna sie np cieszyc brakiem lysiny czy siwych wlosow, obejrzec na spokojnie film w kinie bez gapienia sie w wykres czy po prostu pojechac na 2 tygodniowe wakacje bezstresowo)
W NAJGORSZYM przypadku jak przehodlujemy cykl to trzeba bedzie uzbroic sie w cierpliwosc i doczekac kolejnego (prawdopodobnie z jeszcze wiekszym zyskiem w $ po tym co wyczyniaja banki centralne).
A historycznie nawet po tym cyklu nizej niz te ~50k$ nie powinnismy juz spasc za 2-3 lata nawet jak bedzie obsuwa o 70-80%

Chociaz i tak to wszystko jak grochem o sciane bo dzisiaj mamy pokolenie shortsow na YT i tiktoka i przecietny "inwestor" BTC moze sie skupic maksymalnie przez 20-30s, pozniej traci zainteresowanie.
Stad wylew zolci 2 tygodnie po halvingu bo przeciez juz mialo byc lambo.

Jak to pewien znany pan powiedzial “Bogactwo to przepływ pieniędzy z rąk niecierpliwych w ręce cierpliwych”

Początkujący
Posty: 309
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » piątek, 17 maja 2024, 21:07

Jeżeli ktoś kupił w październiku 2021, musiał czekać 3 lata, aby wyjść na zero. Po to masz stop lossy, aby sobie tego kapitału nie wyzerować. Straty są zawsze. Chodzi o to żeby były małe. Otwierasz pozycję na lewarze np x,20 i czekasz aż w pójdzie w twoim kierunku. Urośnie 3%. Ustawiasz stop lossa na cenie wejścia i zapominasz o tradingu Wracasz po miesiącu i jesteś zarobiony. W najgorszym wypadku nic nie zarobisz.

Początkujący
Posty: 521
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 17 maja 2024, 21:46

kisiel pisze: piątek, 17 maja 2024, 21:07Jeżeli ktoś kupił w październiku 2021, musiał czekać 3 lata, aby wyjść na zero.
1. Wybrales jeden miesiac z dwustu zeby udowodnic, ze mozna wyjsc na zero po 3 latach jak sie wrzucilo 100% kapitalu na raz w najgorszym mozliwym momencie, twarde argumenty ;)
2. Nawet kupujac na absolutnej gorce 3 lata temu --> jezeli jestes cierpliwy a nie z pokolenia tiktoka --> mozna bylo sobie przez te 3 lata usredniac po 40k, 30k, 20k czy nawet 15k i nadal dzisiaj byc zarobionym spokojnie x2. Ja zaczalem kupowac po 20k (wiekszosc kapitalu), dokupowalem po 15k, dokupowalem po 30k, dokupowalem po 50k, ostatnia transze kupilem po 68k --> ani sie nigdy nie kupi na absolutnym dolku ani nie sprzeda na absolutnej gorce --> usrednianie zakupow/sprzedazy mocno pomaga.
kisiel pisze: piątek, 17 maja 2024, 21:07Otwierasz pozycję na lewarze np x,20 i czekasz aż w pójdzie w twoim kierunku. Urośnie 3%. Ustawiasz stop lossa na cenie wejścia i zapominasz o tradingu Wracasz po miesiącu i jesteś zarobiony.
Tak, jeden prosty trik do bogactwa, eksperci go nienawidza ;)
Przez ten miesiac 5x Ci tego stop lossa wywali, czsami mydla barana okropnie, zobacz na ostatnie 2 miesiace.
Zdarzaja sie takie okresy jak mowisz ze leci jak szalone w gore ale zlapac to to trzeba przez rok siedziec przyklejonym do monitora, @Godstar chyba tak swoje 10 baniek zarobil z tego co kojarze --> niech opowie jakie to latwe i bezstresowe ^^

upp
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: upp » piątek, 17 maja 2024, 23:25


Weteran
Posty: 7647
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 18 maja 2024, 07:07



Początkujący
Posty: 309
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » sobota, 18 maja 2024, 07:29

adamjttk pisze: piątek, 17 maja 2024, 21:46
kisiel pisze: piątek, 17 maja 2024, 21:07Jeżeli ktoś kupił w październiku 2021, musiał czekać 3 lata, aby wyjść na zero.
1. Wybrales jeden miesiac z dwustu zeby udowodnic, ze mozna wyjsc na zero po 3 latach jak sie wrzucilo 100% kapitalu na raz w najgorszym mozliwym momencie, twarde argumenty ;)
2. Nawet kupujac na absolutnej gorce 3 lata temu --> jezeli jestes cierpliwy a nie z pokolenia tiktoka --> mozna bylo sobie przez te 3 lata usredniac po 40k, 30k, 20k czy nawet 15k i nadal dzisiaj byc zarobionym spokojnie x2. Ja zaczalem kupowac po 20k (wiekszosc kapitalu), dokupowalem po 15k, dokupowalem po 30k, dokupowalem po 50k, ostatnia transze kupilem po 68k --> ani sie nigdy nie kupi na absolutnym dolku ani nie sprzeda na absolutnej gorce --> usrednianie zakupow/sprzedazy mocno pomaga.
kisiel pisze: piątek, 17 maja 2024, 21:07Otwierasz pozycję na lewarze np x,20 i czekasz aż w pójdzie w twoim kierunku. Urośnie 3%. Ustawiasz stop lossa na cenie wejścia i zapominasz o tradingu Wracasz po miesiącu i jesteś zarobiony.
Tak, jeden prosty trik do bogactwa, eksperci go nienawidza ;)
Przez ten miesiac 5x Ci tego stop lossa wywali, czsami mydla barana okropnie, zobacz na ostatnie 2 miesiace.
Zdarzaja sie takie okresy jak mowisz ze leci jak szalone w gore ale zlapac to to trzeba przez rok siedziec przyklejonym do monitora, @Godstar chyba tak swoje 10 baniek zarobil z tego co kojarze --> niech opowie jakie to latwe i bezstresowe ^^
po to jest stop loss, aby się nie stresować. Natywną funkcją tego zlecenia jest ochrona przed stratami. Większość nie ustawia bo się boi, że te zlecenie zapobiegnie ich wielkim zyskom :) to błąd.

Początkujący
Posty: 521
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 18 maja 2024, 12:33

Zerknijcie sobie na inflow/outflow bitcoinowych ETF
https://farside.co.uk/?p=997

Wyglada na to, ze obecnie kurs BTC tanczy zupelnie w rytm ETF, ostatnie 5 dni to wplywy po ~200M$ dziennie i winduje to natychmiastowo cene o ~10%

Generalnie gdzies tam czytalem, ze ~100M$ swiezej gotowki winduje cene BTC o ~1k$
Wiadomo, ze suma ta bedzie musiala byc coraz wieksza przy wzrastajacej kapitalizacji.
Obecnie bym sie sklanial bardziej ku zaleznosci ~200M$/1k$

Czyli realistycznie patrzac 1 miliard $ inflow to ~5k$ kurs wyzszy
Nie wydaje mi sie absolutnie niczym niemozliwym, zeby do konca roku ETF nie zasililo kolejne ~10 miliardow $ skoro przez pierwsze 3 miesiace mielismy +12 miliardow (w tym wliczone juz odplywy z GBTC)
Jaki to bedzie mialo wplyw na kurs niech sobie kazdy policzy sam.

PS. Co warte odnotowania --> GBTC wyglada jakby sie po prostu wyprzedalo juz!
Na ostatnie 5 dni handlowych, 4 dni to byly wplywy (!)
Jezeli trend sie utrzyma to bedziemy mieli stabilny kierunek polnoc a predzej czy pozniej zacznie narastac banka, ciekawe czy juz w tym roku czy przyjdzie nam poczekac do 2025

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 205
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » sobota, 18 maja 2024, 12:54

jakoś słabnie ten impuls, wierzchołek pennanta symbolicznie ściągnięty, pora zrobić swoje? :roll:



SVG Image

SVG Image

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1226
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » sobota, 18 maja 2024, 13:25

@mess_on_a_mission ciekawy scenariusz, ale moim zdaniem będziemy wywalać na 69 200, rynek trawi powoli opór
W okolicach 69 k chyba będę zamykał longi
Na m15 ciekawa struktura, ale impulsy budowane pod kluczowymi oporami mają to do siebie, że bardzo łatwo gracze się płoszą.

Zobaczymy póki co wygląda obiecująco i byczo
Nastroje zmieszane, brak euforii - będzie rosło imo :)

Weteran
Posty: 7647
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2821
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 18 maja 2024, 13:46

Obrazek
gdzies kolo 70k zobaczy sie co dalej

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hps i 38 gości