Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » wtorek, 2 kwietnia 2024, 18:14

Zmarzniety0 pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 18:09powinien zawsze zakładać stop-loss-y


Chyba, że stop lossa postawisz na dołku to wtedy twój stop loss cię zrobi w jajo.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » wtorek, 2 kwietnia 2024, 18:46

pablo_gr pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 18:14Chyba, że stop lossa postawisz na dołku to wtedy twój stop loss cię zrobi w jajo.

Wiadomo, są sytuacje kiedy cały na biało wchodzi peszek. Nie mniej na dłuższą metę raczej warto. Ja się wczoraj zawiesiłem pod 68 licząc na ładne 2 - 3 procent, a rano jak wstałem, to już było po ptokach... Jest nauczka.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » wtorek, 2 kwietnia 2024, 19:42

Muszę napisać, że ten spadek był dla mnie kompletnie niezrozumiały i zaskakujący. Powinniśmy wybić górą, przynajmniej spróbować. A tu nie ma wolumenu, nie ma zainteresowania, nie ma ulicy. Jest bieda. Spodziewam się więc, że moonboye zostaną pięknie wyjaśnieni. Zapewne będziemy jeszcze konsolidować w okolicach $65k, a tuż po halvingu nastąpi zwała poniżej $60k i to będzie koniec marzeń o $100k w tym roku. Czyli pierwszy szczyt to $73k, a kolejny za rok, wg tego co wklejałem ostatnio. To mój bazowy scenariusz w tej chwili. Nie pasuje mi tylko, że kwiecień to jeden z najlepszych miesięcy dla krypto, a wygląda na to że będzie jednak czerwony po siedmiu zielonych.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1872
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1611
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 2 kwietnia 2024, 19:56

Powodem jest strach firm miningowych viewtopic.php?f=27&t=25968&start=85620#p782465 a wynika on poprostu z pozytywnego i negatywnego newsa zarazem i mianowicie spadło fee i zmniejszyła się ilość transakcji i to pozytyw ( pisałem o tym kilka dni temu ) oraz negatyw spadła ilość transakcji obniżając ilość fee czyli zarobek dla górników :arrow: https://mempool.space/blocks
Podałem w poprzednim poście linki kopalń i blokó a z https://orion.ninja/ można prześledzić gdzie idą i jak często , są lepsze narzędzia ale trzeba mieć abonament jak https://www.breadcrumbs.app/
Antpool i f2pool od topu sprzedał najwięcej urobku . Może teraz odbije ;)

Ja tam @Jahu jestem zadowolony z kilka dni ostatnich krótkich pozycji , a jak zobaczę coś pozytywnego nie będę miał problemu grać długich . Teraz mam małego longa

Dodano po 12 minutach 27 sekundach:
https://anduck.net/bitcoin/fees/4320_blocks.php jest jeszcze wartościowe patrzenie na przewagi out / input itd . Masa tego jest . Dane mówią wszystko a i często mylą i mieszają , jest to jednak coś co pomaga w grze ( albo utrudnia przeładowanie danymi lol )

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » wtorek, 2 kwietnia 2024, 20:20

bitup pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 20:09Antpool i f2pool od topu sprzedał najwięcej urobku .
ale skąd wiesz, że to pool sprzedał urobek?
może zwyczajnie ktoś kto kopie na tym poolu wypłacił na swoje konto?
To co jest na koncie poola tylko w jakiejś części jest ich własnością...nie chce się kolejny raz w to wszystko zagłębiać, ale to jest trochę bardziej skomplikowane.
No chyba, że te wszystkie wiodące poole to spółki-córki tych dużych firm miningowych :lol:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1872
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1611
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 2 kwietnia 2024, 20:31

@pomocny Bitmain Antminer KS5 Pro 21T ponieważ 50 sztuk ( 1 PH/s ) takich urządzeń daje ci dziennie 100 $ po obecnych cenach czyli 0.00152620 BTC x 30 dni 0,045786 btc miesięcznie a ja piszę o paczkach od 10 btc w górę , musiałby ten twój ktoś kopać SOLO i trafiać blok przynajmniej raz w miesiącu żeby odgrywać jakiekolwiek znaczenie
w małego wieloryba to ja się mogę pobawić na btcw gdzie średnio mam 3, 4 bloki 50 btcw przed pierwszym halvingiem z fee osiągającym około 150 btcw w miesiącu na solo cpu i cena oscyluje między 0.5 $ a 3 $ . W btc się takie rzeczy już nie dzieją , to przemysł i tak należy na to patrzeć ;)

Dodano po 25 minutach 56 sekundach:
bitup pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 20:09Teraz mam małego longa

i zebrane , kończyć czas na dzisiaj

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » wtorek, 2 kwietnia 2024, 21:06

Jahu pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 19:42będzie jednak czerwony po siedmiu zielonych.
po sześciu zielonych.
Ostatnio zmieniony środa, 3 kwietnia 2024, 06:37 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » wtorek, 2 kwietnia 2024, 21:36

Człowiekowi nie chce się wierzyć po tak owocnych wzrostach, o spadkach. Ale przydałoby się mała przerwa od krypto, choć do lipca, sierpnia i później atak... no ale bitek to bitek pewnie na dniach będzie zielono hehe

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 2 kwietnia 2024, 22:04

Stawiam powoli opcje, że odrobią temat. Nie wierzę, że spadkowa świeca miesięczna będzie bez knota na górze :) Zawsze mniej lub więcej, ale dziabnęło w górę. Także niebawem jazda do góry (może nawet z nowym ath) i ponowne zejście, prawdopodobnie w stronę dużej korekty ( :roll: )

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » wtorek, 2 kwietnia 2024, 22:15

Delhi pisze: czwartek, 21 marca 2024, 21:37 Po złamaniu struktury 12h jakiś już czas temu .. weszliśmy w fazę CHOP czyli klasyczne zabieranie ludziom kasy.

Tak sobie myślałem jak by tutaj uprościć plan i wydaje mi się że : 1M close > 69200 = long / 1M close < 69200 short jest kozackim uproszczeniem tematu.

jakiekolwiek byście tam kreski i chmurki nie rysowali ... uproszczanie tematu zawsze wygra

10 days and counting ... :o

edit : Taka myśl mnie jeszcze naszła.. po co mam longować teraz kiedy niedźwiedzie rządzą skalą 12h. Nie ma sensu - dla mnie

Zgodnie z planem czaje się na longi obecnie 57-59 wygląda apetycznie i chciałbym coś tam złapać jak dadzą

Niepokoi mnie od dłuższego czasu ETH : https://www.tradingview.com/x/f4ux8fGJ > eth/btc
Oby to wsparcie nie padło.. bo wtedy nasz namber 2 zleci z tej pozycji jak inne krypto w historii zlatywały z 2 i leciały w przepaść zapomnienia..

Początkujący
Posty: 521
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 2 kwietnia 2024, 22:56

Jahu pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 19:42 Muszę napisać, że ten spadek był dla mnie kompletnie niezrozumiały i zaskakujący. Powinniśmy wybić górą, przynajmniej spróbować. A tu nie ma wolumenu, nie ma zainteresowania, nie ma ulicy. Jest bieda. Spodziewam się więc, że moonboye zostaną pięknie wyjaśnieni. Zapewne będziemy jeszcze konsolidować w okolicach $65k, a tuż po halvingu nastąpi zwała poniżej $60k i to będzie koniec marzeń o $100k w tym roku. Czyli pierwszy szczyt to $73k, a kolejny za rok, wg tego co wklejałem ostatnio. To mój bazowy scenariusz w tej chwili. Nie pasuje mi tylko, że kwiecień to jeden z najlepszych miesięcy dla krypto, a wygląda na to że będzie jednak czerwony po siedmiu zielonych.
A ja uwazam ze przez nastepne kilkanascie miesiecy nic nas nie powinno zaskakiwac - beda wzrosty dobowe po 10-20k$ i takie same spadki.
Cale spektrum emocji - od euforii po depresje. I tego nam wszystkim zycze ^^

Ulicy nadal nie ma bo i czemu mialaby byc? Bo bit po 3 latach i 20% inflacji wrocil do poprzedniego ATH? Bez zartow, 20x wieksze emocje dala Nvidia, Facebooki czy jakies cholerne kakao ^^
Tutaj emocje sie zaczna jak w ciagu najblizszych kilku miesiecy zaczniemy 100k wybijac a w ciagu kolejnych 2-3 mies na 150k zajedziemy.
Wtedy pojawi sie ulica, pieniadze zaczna plynac szerokim strumieniem i bedzie prawdziwe FOMO i jazda bez trzymanki.
Zeby pojawila sie chciwosc i zeby ulica wchodzila all-in to tu musza byc PRAWDZIWE wzrosty, tu musi 20k w ciagu kilku dni wybic zeby ludzie zobaczyli ze mamy "wariactwo na krypto".
Dopoki tego nie bedzie to bedziemy "mulic" po kilka tysiecy miesiecznie razem z wysychaniem grayscale i naplywami do funduszy.

Teoretycznie zgodnie z cyklami mamy MNOSTWO czasu na potezne wzrosty jeszcze, atmosfera jest grobowa wiec prawdopodobnie mamy swietny czas wciaz na zakupy przed wlasciwa banka.

Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » środa, 3 kwietnia 2024, 00:21

@@adamjttk Fantazjuj dalej. Do halvingu jest szansa na jakiekolwiek wzrosty, a potem do sierpnia min. -50% na wszystkim.
Wczoraj 184 portfele w jednym momencie zrzuciły BTC za 500 mln $. Kto to zrobił? Zwyczajnie wieloryby wyleszczyli ile się dało i pomału dziękują za uwagę.. Za rok będziesz już rozumiał, że narracja typu BTC za 300K, to narracja mająca na celu ostateczne wyleszczenie.
Mamy tzw. promocją i dlaczego mało kto z niej korzysta? Nikt nie kupuje, każdy czeka, a to oznacza tylko jedno.

Początkujący
Posty: 521
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 3 kwietnia 2024, 00:47

WojciechT pisze: środa, 3 kwietnia 2024, 00:21@@adamjttk Fantazjuj dalej. Do halvingu jest szansa na jakiekolwiek wzrosty, a potem do sierpnia min. -50% na wszystkim.
50%? To by byla nowosc. Czyli ile w sierpniu, 35k? ;)
WojciechT pisze: środa, 3 kwietnia 2024, 00:21 Wczoraj 184 portfele w jednym momencie zrzuciły BTC za 500 mln $. Kto to zrobił? Zwyczajnie wieloryby wyleszczyli ile się dało i pomału dziękują za uwagę.. Za rok będziesz już rozumiał, że narracja typu BTC za 300K, to narracja mająca na celu ostateczne wyleszczenie.
W 300k tez nie wierze w tym cyklu.
A te 184 portfele to nie przypadkiem 1 portfel co sie uaktywnil po ponad 10 latach, rozeslal kase na ponad 150+ portfeli jednorazowo? Latalo kilka dni temu po internecie info.
WojciechT pisze: środa, 3 kwietnia 2024, 00:21 Mamy tzw. promocją i dlaczego mało kto z niej korzysta? Nikt nie kupuje, każdy czeka, a to oznacza tylko jedno.
Ludzka natura sie nie zmienia od tysiecy lat, myslisz ze tym razem bedzie inaczej? ;)
Nie dalej jak rok temu bit smigal po 20-25k, ludzie maja cykle obcykane, nadal pies z kulawa noga nie chcial kupowac.
Gwarantuje Ci, ze ci sami ludzie, co nie chcieli kupowac po 25k, nie chca kupowac teraz po 65k beda w ciagu roku jeszcze napychac kieszenie po 100-150k bo przeciez bit leci balistycznie tu de mun.

65k za bita jak na miesiac przed halvingiem to nadal TANIO, ludzie beda w tym cyklu panicznie kupowac po 100-150k jeszcze, sama cena nie ma zadnego znaczenia, liczy sie tempo jej przyrastania jedynie.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » środa, 3 kwietnia 2024, 06:23

bitup pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 20:57 @pomocny Bitmain Antminer KS5 Pro 21T ponieważ 50 sztuk ( 1 PH/s ) takich urządzeń daje ci dziennie 100 $ po obecnych cenach czyli 0.00152620 BTC x 30 dni 0,045786 btc miesięcznie a ja piszę o paczkach od 10 btc w górę , musiałby ten twój ktoś kopać SOLO i trafiać blok przynajmniej raz w miesiącu żeby odgrywać jakiekolwiek znaczenie
w małego wieloryba to ja się mogę pobawić na btcw gdzie średnio mam 3, 4 bloki 50 btcw przed pierwszym halvingiem z fee osiągającym około 150 btcw w miesiącu na solo cpu i cena oscyluje między 0.5 $ a 3 $ . W btc się takie rzeczy już nie dzieją , to przemysł i tak należy na to patrzeć ;)

Dodano po 25 minutach 56 sekundach:
bitup pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 20:09Teraz mam małego longa

i zebrane , kończyć czas na dzisiaj
ale co ma piernik do wiatraka?
wkleiłeś link do asica do kopania kaspy i to ona ma taką opłacalność
co to ma do rzeczy do kopania btc przez poole i sprzedaż wielkich ilości urobku przez poole o czym pisałeś wcześniej?!?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » środa, 3 kwietnia 2024, 06:43

@Lord_Bafford 6 czy 7 zielonych swiec miesiecznych. No wiec dalej sie upieram ze bylo 6. Zalaczam obrazek.
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-qV71JMx1y6
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 15 listopada 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kiwajakotako » środa, 3 kwietnia 2024, 07:40

Jak na moje to jesteśmy w konsoli, wskaźniki się schładzają i dalej ciągniemy up.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 265
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 244
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 3 kwietnia 2024, 09:11

pael pisze: wtorek, 2 kwietnia 2024, 06:20 Obrazek

Na weekly to nie wyglada na wlasciwa korekte, MACD slabnie, mysle ze do miesiac dwoch zobaczymy wieksze zejscie. Chyba ze powtorza sytuacje z 40k i pokonsolidujemy na tym poziomie i kolejne dzikie wzrosty.
MACD to tzw. przyspieszenie - druga pochodna ceny

Jesli ten wskaznik pozostaje dodatni, nawet jesli slabnie lub jest bliski zera, to wciaz oznacza, ze cena rosnie coraz szybciej

Wykonywalem symulacje (dla swiec minutowych i godzinowych, dla tygodniowek nie mam na tyle danych), ktore pokazuja ze zamykanie pozycji jest srednio bardziej oplacalne przy MACD = 0 w porownaniu do sytuacji gdy MACD spadnie o iles tam procent wzgledem ekstremum

A wiec przypuszczam ze w dlugich interwalach jest to samo,

MACD > 0, sygnal wciaz byczy

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » środa, 3 kwietnia 2024, 09:16

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-KZWSuJuOoF

A dla Mnie będzie siódma, 16 - 17 kwiecień rozstrzygnięcie czy dół czy góra.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » środa, 3 kwietnia 2024, 10:47

Może się to przeciągnąć do 23 maja, kiedy zapadnie decyzja o ETF dla ETH. Nie wierzę, że taki katalizator przejdzie podczas konsolidacji/ spadków.

Możliwe, że do tego czasu jeszcze duże wzrosty a dopiero potem sell the news i pół roku korekty.

Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » środa, 3 kwietnia 2024, 14:00

Decyzja o ETF dla ETH została przesunięta na grudzień.

Dodano po 5 minutach 57 sekundach:
adamjttk pisze: środa, 3 kwietnia 2024, 00:47Nie dalej jak rok temu bit smigal po 20-25k, ludzie maja cykle obcykane, nadal pies z kulawa noga nie chcial kupowac.
Gwarantuje Ci, ze ci sami ludzie, co nie chcieli kupowac po 25k, nie chca kupowac teraz po 65k beda w ciagu roku jeszcze napychac kieszenie po 100-150k bo przeciez bit leci balistycznie tu de mun.
Podczas wszystkich wzrostów ludzie snują tego typu marzenia, a tymczasem rzeczywistość prędzej czy później zadaje bolesne KO wszystkim marzycielom.

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
adamjttk pisze: środa, 3 kwietnia 2024, 00:47A te 184 portfele to nie przypadkiem 1 portfel co sie uaktywnil po ponad 10 latach, rozeslal kase na ponad 150+ portfeli jednorazowo? Latalo kilka dni temu po internecie info.
Nawet jeżeli to tym bardziej jest to niebezpieczne dla kursu, gdyż on posiada na tą chwilę ok. 66 000 000 000$

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Karolak, Paweł i 53 gości