Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Havamal » sobota, 16 lipca 2011, 13:36

Witam.

Z ciekawości zmieryzłem sobie pobór prądu na najbardizej chyba popularnych kopareczkach to jest 5830 od saphire. I oto co wyszło ...

OFF - zasilacz "0" - 13,8W
OFF - zasilacz "1"(standby) - 48,93W
Loading - 249,31W
IDLE - 170,09W
IDLE OC - 214,36W
1xHD - 288,92W
2xHD - 405,42W
3xHD - 547,55W
3xHD OC - 582,5W

*wartości W wraz z całym systemem (mobo DFI lan party, sempron 140, 2gb ram 1333Mhz, napęd cd dysk 500G sata, klawiatura i mysz na usb, 3x 120mm Fan)

Co ciekawe koparka zużywa prąd nawet jak zasilacz jest wyłączony a wtyk nadal podpięty, a w trybie standby 50W to dość sporo.

Wynikowo można powiedzieć że 1sztuka hd 5830 bez OC - zużywa około 130W z OC zużywa 141,65W (teopretycznie 5830 w stanie IDLE pobiera 25W co by wynikało że sam system bierze 100W co dało by wynik 155W - bez OC na karte bez systemu oraz 166W na karte bez systemu z OC)

OC dla 3 kart to :
970/325
1020/325
990/330

Zasilacz to OCZ - ZX series 1kW 80+ gold (wychodzi na to że sprawność jest na poziomie 92% przy takim obcażeniu - sporo zapasu można jeszcze ze 2 karty podpiąć pod ten zasilacz.


A to dodam jeszcze 3xOC HD 5830 = 943 M#/s
co daje nam 1,61 M#/W



"""""""""""""""""""""""""""""
Dla dociekliwych:

Napięcie sieci 233VAC

OFF - zasilacz "0" - 13,8W - 0,06A
OFF - zasilacz "1"(standby) - 48,93W - 0,21A
Loading - 249,31W - 1,07A
IDLE - 170,09W - 0,73A
IDLE OC - 214,36W - 0,92A
1xHD - 288,92W - 1,24A
2xHD - 405,42W - 1,74A
3xHD - 547,55W - 2,35 A
3xHD OC - 582,5W - 2,50 A

""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Przemo » sobota, 16 lipca 2011, 14:00

Czy to możliwe, że wyłączony komputer ciągnie 14 W mocy?? To jest 6 zł miesięcznie w błoto !
49 W standby to jest kiedy? Jak przelacznik z tylu wlaczony a komputer wylaczony??

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Havamal » sobota, 16 lipca 2011, 14:06

No właśnie sam się zdziwiłem że jak przełącznik na 0 to pobiera 14W, a Stanby to jest jak przełącznik jest na 1 czyli diodki i inne badziewia na mobo się świecą.

Może to jest sposób żeby cały czas coś prąd zuzywało. Zaraz sprawdze z inymi urządzeniami tak z ciekawości (a ten fenomen sprawdzałem kilka razy bo nie wierzyłem poprostu)
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Wygadany
Posty: 612
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: pixi » sobota, 16 lipca 2011, 14:16

moze masz cos nie tak z kompem,kiedys sie bawilem watomierzem ,to w standyby mi takie cuda nie wychodzily(chyba ze tobie sie tam wszystko swieci,mysza,klawiatura,ramka monitora...:)

Pamietam ze wnerwil mnie subwoofer,bo wylaczony bral 20W+

co do koparki to strzelalbym ze 50W pociagnie nie liczac kart ^^
te karty cos za malo ciagna,mierzyles je przed zasilaczem czy za nim? :D

Dyskutant
Posty: 222
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Omen » sobota, 16 lipca 2011, 14:34

Przemo pisze:Czy to możliwe, że wyłączony komputer ciągnie 14 W mocy?? To jest 6 zł miesięcznie w błoto !
49 W standby to jest kiedy? Jak przelacznik z tylu wlaczony a komputer wylaczony??
Coś się chyba w wyliczeniach powaliło - niby 50W jak komputer jest w standby? BEZEDURA. Kilka kompów już przerobiłem i pobór prądu po "miękkim wyłączeniu" (nie na 0 na zasilaczu) to 0,5, max. 1W.
Recenzje sprzętu komputerowego - http://www.oclab.pl
Forum o sprzęcie komputerowym - http://www.ocforum.pl

Uznaniowe wpłaty proszę kierować na 1DEXfZw2TFUPNCcwkQT3g8MpGhzJeTMTd2 :)

Obrazek

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: crow » sobota, 16 lipca 2011, 14:52

Te 50W to na pewno jest pobór mocy uśpionego kompa bo po wyłączeniu to taki wynik jest nierealny a 14W przy wyłączonym zasilaczu to już w ogóle wynik z kosmosu proponuję wymienić watomierz :). Zasilacz klasy gold może pobierać 14W ale przez 1 sekundę po podłączeniu prądu później pobór musi spaść poniżej 1W bo inaczej nigdy by nie uzyskał certyfikatu Gold.
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Havamal » sobota, 16 lipca 2011, 15:33

Omen pisze:
Przemo pisze:Czy to możliwe, że wyłączony komputer ciągnie 14 W mocy?? To jest 6 zł miesięcznie w błoto !
49 W standby to jest kiedy? Jak przelacznik z tylu wlaczony a komputer wylaczony??
Coś się chyba w wyliczeniach powaliło - niby 50W jak komputer jest w standby? BEZEDURA. Kilka kompów już przerobiłem i pobór prądu po "miękkim wyłączeniu" (nie na 0 na zasilaczu) to 0,5, max. 1W.
Bezedurą jest 1W w trybie standby. (chyba że na zasilaczu 200W to może ale to tylko może)

Pozatym to nie watomierz podłaczany do gniazdka i na wyświetlaczu sie pokazuje sie. Normalny miernik i mierzone P=U*I
Amperomierz jest sprawny, chyba że sam przestawił zakres na mA ale to raczej nie możliwe bo po testowaniu na innych urządzeniach wskazania są prawidłowe.

Być może im mniejszy zasilacz tym mniejszy pobór na standby, a co do całkowicie wyłaczonego zasilacza to jest to dziwne, dlatego sprawdzałem kilka razu. I nie pisać że bezedura tylko mierniki w dłoń i mierzyć, a nie na zasadzie "zasłyszane w sieci"

Co do certyfikatów to są podawane (jak w opisie) dla normalnego obciążenia około 60%. Przy poborze 50W sprawnośc zasilacza to 20%? może nawet mniej. Certyfikat nie określa że przy całym zakresie 0 - 100% jego sprawność wynosi 80%+.

Jak pisałęm są to wartości zmierzone, jak ktoś chce się wykazać to jak pisałem mierniki w dłoń i mierzymy, a nie że coś jest nie tak z konfiguracją. A co może być nie tak? jak inaczej można podłączyć .... sprzęt, zasilacz do sieci niż normalnie? Może być też wina miernika sam może pobierać 14W w przypadku braku obciażenia a przy zamkniętym obwodzie. Ale standby 50W to normalne (nawet telewozor zwykły pobiera jakieś 20W a tam nie ma zasilacza 1kW)

Co do kart to mniej więcej się zgadza z ich specyfikacją. Karta potrzebuje 2x75W z zasilacza = 150W (przy normalnej pracy. Przy pracy 99% load 155W (5W w granicach błędu statystycznego) po oc około 15 - 20W więcej to też raczej prawidłowe wartości z informacji z sieci.

Pomiar ponadto wygląda na prawidłowy. Ze specyfikacji zasilacza wynika że przy takim obciążeniu do około 60% wentylator kręci się na 1 biegu (od 0 do 60%) dopiero potem przechodzi na wyższe obroty. Poimar ten odzwierciedla się również w rachunkach +-10% także z całą pewnością amperomierz jest sprawny a pomiary zostały wykonane prawidłowo i odzwierciedlają faktyczne zużycie energii elektrycznej.


Co do standby to powinienem napisąć jakie fukcje opcje w biose są włączone, wiadomo mysz klawiatura, diody na mobo etc wszystko to ma jakiś tam pobór, ale to raczej nie będę sie rozpisywał. Tak konfiguracja "ciągnie" tyle. Komuś innemu inna konfiguracja może zużywać mniej lub więcej.


Co do tych 14W pytanie jest czy włącznik w zasilaczu odcina napięcie poprzez przerwanie obwodu na wejściu czyli z gniazdka czy też odcina np sekcje po filtrach wejściowych. Być może zasilacz sam w sobie nie pracuje ale prąd nadal płynie przez elementy filtró wejściowych chociaż 14W to dużo ale możlwie. Trzeba by zobaczyć schemat i konsgruckję zasilacza żeby można było coś na ten temat powiedzieć. Może akurat ten model tak ma. Jak sprawdzę inne modele to też npisze.
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Wygadany
Posty: 612
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: pixi » sobota, 16 lipca 2011, 16:20

najlepiej zmierz bezposrednio ile ciagnie komputer "ze sciany" przy 1 i 2 grafiach ,przy tym samym oc i z wlaczonym minerem,jesli mozna prosic ;)

bo jestem bardzo ciekawy ile naprawde te karty pobieraja...
Havamal pisze: 3xHD OC - 582,5W
ja tam obstawiam ~60W "system" i dzielimy na 3 karty po ~175W
Ostatnio zmieniony sobota, 16 lipca 2011, 16:35 przez pixi, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: crow » sobota, 16 lipca 2011, 16:32

Certyfikat Gold wymaga sprawności 88 procent już przy obciążeniu 20% więc jakim cudem zasilacz z takimi stratami mógłby go dostać? Temu OCZ brakuje jednego poziomu filtrowania ale na pewno nie powoduje to aż takich strat przy wyłączonym zasilaczu. U mnie Corsair AX850W po wyłączeniu kompa (zasilacz z przełącznikiem ustawionym na 1 cały czas) bierze poniżej 1W więc moc zasilacza nie ma wpływu na zużycie prądu, raczej decyduje o tym jakość zastosowanych komponentów a ta jest na pewno lepsza niż w 10-15 letnim telewizorze. Możesz zrobić test i przy wyłączonych wszystkich urządzeniach w domu i włączonym tylko zasilaczu sprawdzić ile czasu zajmuje obrót tarczy w liczniku energii (tylko obawiam się że tarcza nie będzie się zbyt szybko obracać :)).

Jeżeli chodzi o zużycie prądu przez 5830 to wtyczki 2x75W to jest tylko dodatkowe zasilanie, głównym zasilaniem jest port PCie który w standardzie 2.0 może dostarczyć 150W. W recenzjach te karty mają większe zużycie prądu niż radeony 5850 więc na pewno biorą więcej niż 150W pod pełnym obciążeniem.
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Havamal » sobota, 16 lipca 2011, 17:01

pixi pisze:najlepiej zmierz bezposrednio ile ciagnie komputer "ze sciany" przy 1 i 2 grafiach ,przy tym samym oc i z wlaczonym minerem,jesli mozna prosic ;)

bo jestem bardzo ciekawy ile naprawde te karty pobieraja...
Havamal pisze: 3xHD OC - 582,5W
ja tam obstawiam ~60W "system" i dzielimy na 3 karty po ~175W


* jak wyżej to cały system tyle ciągnie ze ściany. Przy 1, 2, 3 grafikach bez oc czyli 800/1000 oraz 3xoc z pamięciami na około 320 mhz i zegarami ~990.

nie wiem ile ciągnie sam system a nawet z jedną czy 2 ma kartami bo mi nie chciało mi się ich wyciągać, więc zmierzyłem tak jak jest.

Mówiąc Load mam na myśli miner na aggrresion 13 dla dokładności phoenix. Sam byłem ciekaw ile to ze ściany bierze dlatego zmierzyłem i wyszło mi niecałe 600W to dobry wynik jak dla mnie. We wtorek sprawdzę podobną konfigurację na innej mobo i innym zasilaczu zobazymy czy da podobne wartości. Podobno casiłek 600W nie idzie do 3xhd5830 z OC - ale moze zależy jaki dlatego chcę to sprawdzić, ale wygląda na to że warto żeby zasilaczyk miał ten certyfikat 80+gold. Niestety OCZ nie ma chyba ZX-series 600W :( ma 850 1000 i 1250 )


Crow - ten 1W to mierzyłeś swoim sposobem na tarczę licznika? Nie wpadłem na to muszę spróbować kiedyś. Ale dobrze dla ciebie że masz 1W w tybie standby tylko pogratulować.


a tak btw 50w to jest jakieś .......4% obiąciążenia a nie 20% (przy 20% może i sprawność wynosi te 80% ale nie przy 4% obiciażenia).(Linia 12V 980W + linie 5 3 -5 -12 etc 200W) razem 1200W około. Ba niektóre jak enermax przy obciążeniu 10% mają sprawność 80% ale poniżej tego .... to już wykres leci.


Trzeba brać poprawkę na wiatr. pamięci są ztaktowane na 300Mhz
Ponadto przy obciażnieu 100% obciążałem tylko GPU na minerze więc pamięci praktycznie nie ruszane co za tym idzie 155W to realna wartość. W jakimś teście graficznym pewnie by wyszło jakieś 175 +-, po przetaktowaniu mamy o jakieś 15 - 20 W więcej co też znajduje swoje odzwierciedlenie w opisach bo na full load w testach graficznych po oc jest jakieś 190W +- oczywiście. tak jak w przypadku minerów.
A jeżeli ciągną więcej niż te swoje 170W w mojej konfiguracji to znaczy że są zajebiste bo biorą prąd z obrotów wentylatora albo wymieniaja ciepło na elektryczność.


Z resztą jak chcecie. Niech jedni mają 1W inni 0.5W w trybie standby ich sprawa. Ja wiem że pod ten zasilacz (będzie max ale) mogę śmiało podłączyć jeszcze 2x5830 - jak się zapsuje to gwarancja 5lat hot swap to dużo więc chyba się opłaca zapłacić pare złotych więcej i mieć dobry zasilacz, a prędzej czy później i tak się spali tzn straci swoją moc i wtedy się go wymieni na gwarancji. cool. A tak btw jak z innymi zasilaczami kto jakie ma zasilacz i ile jest na nie gwarancja?
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: qazmn » sobota, 16 lipca 2011, 17:41

crow pisze:...
Jeżeli chodzi o zużycie prądu przez 5830 to wtyczki 2x75W to jest tylko dodatkowe zasilanie, głównym zasilaniem jest port PCie który w standardzie 2.0 może dostarczyć 150W. W recenzjach te karty mają większe zużycie prądu niż radeony 5850 więc na pewno biorą więcej niż 150W pod pełnym obciążeniem.
W recenzjach ludzie głupoty piszą, u jednych pobór 5830 sapphire XT jest równy 5850 u innych jest spora różnica, poza tym 5830 od sapphire'a ma inną konstrukcje niż pozostałe 5830 i tu też wyniki nie będą takie same.

Dyskutant
Posty: 222
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Omen » sobota, 16 lipca 2011, 20:38

Havamal pisze:
Być może im mniejszy zasilacz tym mniejszy pobór na standby, a co do całkowicie wyłaczonego zasilacza to jest to dziwne, dlatego sprawdzałem kilka razu. I nie pisać że bezedura tylko mierniki w dłoń i mierzyć, a nie na zasadzie "zasłyszane w sieci"
Fakt, bo recenzje sprzętu na portalu robię na podstawie "zasłyszanych w sieci" opinii, a nie na watomierzu wpiętym w gniazdko :]
Havamal pisze:
Co do certyfikatów to są podawane (jak w opisie) dla normalnego obciążenia około 60%. Przy poborze 50W sprawnośc zasilacza to 20%? może nawet mniej. Certyfikat nie określa że przy całym zakresie 0 - 100% jego sprawność wynosi 80%+.
BEZEDURA. Certyfikaty podają DOKŁADNĄ specyfikację sprawności dla poszczególnych przedziałów, radzę poczytać. Nikt Ci nie poda, że 0-100% masz daną sprawność, ale poda Ci minimalną sprawnośc w zakresie 0-20, 21-50 i 51-100%.
20% sprawności?! BEZE...
Doedukuj się bracie, a nie "zasłyszane w sieci" - zarzucam linkami
http://www.plugloadsolutions.com/80Plus ... plies.aspx
http://en.wikipedia.org/wiki/80_PLUS
Havamal pisze: Jak pisałęm są to wartości zmierzone, jak ktoś chce się wykazać to jak pisałem mierniki w dłoń i mierzymy
Nie wiem - chcesz zdjęcie na którym widać 0,5W?

Naprawdę - poczytaj trochę o specyfikacji i certyfikacji bo gadasz głupoty i siejesz ferment. 14W po wyłączeniu zasilacza? Reklamuj czym prędzej tego OCZ!
Zapoznaj się z normą ErP Lot 6 i kilkoma artykułami
http://oclab.pl/artykuly/zasilacze/test ... owrider/4/
Recenzje sprzętu komputerowego - http://www.oclab.pl
Forum o sprzęcie komputerowym - http://www.ocforum.pl

Uznaniowe wpłaty proszę kierować na 1DEXfZw2TFUPNCcwkQT3g8MpGhzJeTMTd2 :)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Przemo » sobota, 16 lipca 2011, 22:08

Przelacznik z tylu komputera powinien odccinac calkowicie prad od komputera. Pobor pradu powinien byc rowny zero. To niemozliwe ze 14W. Albo masz zly amperomierz, ktory przy malych poborach pradow zle pokazuje, np przelacza sie na mA albo masz uszodzony zasilacz.
A tymbardziej 50W na standby, bo to by znaczylo, ze jak wyjedziesz na miesiac na wakacje i wylaczysz komputer to po powrocie bedziesz mial rachunek 20zl :)

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Havamal » sobota, 16 lipca 2011, 22:47

Tak coś musi być nie tak. Jednak widać że wiele zależy od mobo.

Jak już Omen pochwalił się testami zasilaczy z przed 3 lat wygląda na to że na innej konfiguracji pewien zasilacz pobiera 7W przy trybie OFF gdzie przy pomiarach na oc lab 1W .... mała delta ale jest. Umnie albo to płyta główna albo spie.. zasilacz jedno lub drugie. A kolega omen zamiast bezedury pisać że co ile pobiera bo tak zmierzył... zrobić czyn społeczny zasilaczyk OCZ - ZX 1kw na testy, a nie pisać podawać zasilacze inne. No chyba że inne serwisy źle to zrobiły i bezedurą jest że taki sam zasilacz jak u Omena zamiast 1W pobiera 7W ?
50W to dużo, dużo za dużo ... i coś się grzać powinno. Poszperałem i żaden z serwisów nie podaje tej wartości, celowo lub nie tego nie wiem, ale również przy innych zasilaczach bywały podobne pobory. jedno jest pewne multimetr który mam może się do tego nie nadawać, zaryzykuję i zmienie zakres na mA może to coś powie najwyżej bezpiecznik pójdzie. Ale z drugiej strony to dziwne. Jeżeli źle pokazuje pobór przy znikomum natężeniu to raczej powinno wskazywać 0, a jeżeli nie bierze więcej niż 2W to powinno wskazywać 0,01 czyli o 0,2 się myli? Może też być tak iż pokazuje to jako nieprawdziwą wartość i tak naprawdę nie ma tego poboru, ale że coś zużywa to szwankuje. Tak czy owak ciekawa rzecz do sprawdzenia.
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Dyskutant
Posty: 222
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Omen » sobota, 16 lipca 2011, 23:36

Havamal pisze: Jak już Omen pochwalił się testami zasilaczy z przed 3 lat
Weź poczytaj trochę o sprzęcie i dowiedz się z którego roku on jest. Zapewne jak Ci dam pomiary zużycia energii na Sandy Bridge to też powiesz, że 50W w stresie nierealne bo sprzed 3 lat jest? :D
Havamal pisze:zrobić czyn społeczny zasilaczyk OCZ - ZX 1kw na testy, a nie pisać podawać zasilacze inne. No chyba że inne serwisy źle to zrobiły i bezedurą jest że taki sam zasilacz jak u Omena zamiast 1W pobiera 7W ?
W czynie społecznym to Ci żona dupy nie da :]
I akurat OCZ ZX leży u nas na testach, podobnie jak kilka innych zasilaczy z wysokiej półki z certyfikatem Gold. Acz zapewne jak zobaczysz publikację to też powiesz, że zła, bo akurat jest model 850W a nie 1 kW.
A jak mówisz "inne serwisy" to popatrz sobie, że w Polsce większość z nich swoje testy ogranicza do włożenia w linie 3,3, 5 i 12V miernika za 30zł i odczytania idle/stress. Według jednej z czołowych firm robiących zasilacze nasze recenzje są jednym z lepszych w kraju. Ale co z tego, jak sprzed 3 lat xD
Recenzje sprzętu komputerowego - http://www.oclab.pl
Forum o sprzęcie komputerowym - http://www.ocforum.pl

Uznaniowe wpłaty proszę kierować na 1DEXfZw2TFUPNCcwkQT3g8MpGhzJeTMTd2 :)

Obrazek

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: crow » niedziela, 17 lipca 2011, 00:58

Omen pisze:A jak mówisz "inne serwisy" to popatrz sobie, że w Polsce większość z nich swoje testy ogranicza do włożenia w linie 3,3, 5 i 12V miernika za 30zł i odczytania idle/stress. Według jednej z czołowych firm robiących zasilacze nasze recenzje są jednym z lepszych w kraju. Ale co z tego, jak sprzed 3 lat xD
Tak naprawdę to wasze recenzje niewiele się różnią od "włożenia w linie 3,3, 5 i 12V miernika za 30zł i odczytania idle/stres" bo przecież nie używanie ani ATE ani oscyloskopu, takie recenzje to jest bardziej sprawdzenie czy zasilacz w ogóle działa a nie profesjonalny test. Bez odpowiedniej platformy testowej nie da się ocenić efektywności, szumów napięć czy też realnej mocy PSU. Nie chcę wywoływać tutaj wojny, ja rozumiem że nie każdą redakcję stać na Sunmoona za 1,5 tyś dolarów ale można zastąpić słowo "recenzja" słowem "przegląd" i to będzie bardziej zgodne z prawdą :)
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Dyskutant
Posty: 222
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Omen » niedziela, 17 lipca 2011, 02:32

crow pisze: Tak naprawdę to wasze recenzje niewiele się różnią od "włożenia w linie 3,3, 5 i 12V miernika za 30zł i odczytania idle/stres" bo przecież nie używanie ani ATE ani oscyloskopu,
Zgadzam się, ale pytanie ile osób w Polsce rozumie odczyt z oscyloskopu? Bo uwierz mi, że mamy dostęp do sprzętu, zauważ, że nie używamy sonometru za 100 zł, zaś laserowy pirometr to też rzadkość. Do oscyloskopu też podpiąć możemy, ale z doświadczenia wiemy, że ludzie oglądają obrazki i czytają podsumowanie, treść pomiędzy praktycznie pomijają. Na cholerę więc jeszcze dodawać coś, co przeczytamy tylko my w redakcji + 5 osób w kraju?
crow pisze:Bez odpowiedniej platformy testowej nie da się ocenić efektywności, szumów napięć czy też realnej mocy PSU.
Budowa takowej platformy już w toku, będzie używana przy okazji recenzji "goldów", dlatego tak się przeciąga ich porównanie.
crow pisze:Nie chcę wywoływać tutaj wojny, ja rozumiem że nie każdą redakcję stać na Sunmoona za 1,5 tyś dolarów ale można zastąpić słowo "recenzja" słowem "przegląd" i to będzie bardziej zgodne z prawdą :)
Uwierz mi, że myśleliśmy nad zakupem jeszcze droższego modelu, nawet dostaliśmy od nich specjalnie przygotowany katalog z ofertą produktową :)
Na konstruktywną krytykę jestem gotów i mogę rozmawiać. Z Twoimi argumentami się zgadzam i jednocześnie odpowiadam Ci, że nie jesteśmy portalem specjalistycznym, który ma pokazywać testy na oscyloskopie i bóg jeden wie czym jeszcze (a człowiek od testów jest wykładowcą na Politechnice Białostockiej), bo to naprawdę temat dla jednostek. Tak, wiem, że takie testy też są potrzebne, ale ogrom pracy, który trzeba by w to włożyć nijak się nie przełoży na "zauważalność" artykułu. Zauważ jak dokładnie chociażby opisujemy wnętrze i poszczególne części zasilacza, wraz z nazwami i parametrami.

"Przegląd zasilacza" brzmi głupio i niepoprawnie :P
Recenzje sprzętu komputerowego - http://www.oclab.pl
Forum o sprzęcie komputerowym - http://www.ocforum.pl

Uznaniowe wpłaty proszę kierować na 1DEXfZw2TFUPNCcwkQT3g8MpGhzJeTMTd2 :)

Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 163
Rejestracja: 1 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: Adeq » niedziela, 17 lipca 2011, 13:49

A gdzie uwzględnienie przesunięcia fazowego? Poza tym wartości zmierzone w standby i off nierealne.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: crow » niedziela, 17 lipca 2011, 16:07

Omen pisze:Uwierz mi, że myśleliśmy nad zakupem jeszcze droższego modelu, nawet dostaliśmy od nich specjalnie przygotowany katalog z ofertą produktową :)
Na konstruktywną krytykę jestem gotów i mogę rozmawiać. Z Twoimi argumentami się zgadzam i jednocześnie odpowiadam Ci, że nie jesteśmy portalem specjalistycznym, który ma pokazywać testy na oscyloskopie i bóg jeden wie czym jeszcze (a człowiek od testów jest wykładowcą na Politechnice Białostockiej), bo to naprawdę temat dla jednostek. Tak, wiem, że takie testy też są potrzebne, ale ogrom pracy, który trzeba by w to włożyć nijak się nie przełoży na "zauważalność" artykułu. Zauważ jak dokładnie chociażby opisujemy wnętrze i poszczególne części zasilacza, wraz z nazwami i parametrami.

"Przegląd zasilacza" brzmi głupio i niepoprawnie :P
ale "Przegląd zasilaczy" brzmi już całkiem ok :)

Ja wiem że wiekszość użytkowników czyta tylko podsumowanie i wyrabia sobie na tej podstawie opinię ale gdy uzupełnicie sprzęt do testowania to wasze podsumowanie będzie na znacznie wyższym poziomie (pozwoli na dokładniejszą ocenę porównywanych zasilaczy). Liczę na to że będziecie mieli w niedalekiej przyszłości odpowiedni sprzęt bo na razie recenzje zasilaczy na polskich portalach są w większości bardzo słabe. Oczywiście nie muszą to być recenzje robione przez specjalistów i dla specjalistów, wystarczą podstawowe testy przeciążeniowe, efektywności i ocena ripple & noise. Przyjemnie byłoby zobaczyć porównanie Logica 600W czy innego mocnego zasilacza za około 100zł z topowymi zasilaczami Seasonica, Corsaira czy OCZ a mając odpowiednią platformę testową można to wykonać nie ryzykując utraty sprzętu (myślę że testy przeciążeniowe byłyby najciekawsze :)).
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Wygadany
Posty: 612
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pobór Mocy HD5830 (Zmierzony)

Postautor: pixi » niedziela, 17 lipca 2011, 19:29

jako ze wpadl mi w rece watomierz to postanowilem zmierzyc slynne standby! :D
watomierz chyba ma +-4W dokladnosci,potem rzuce okiem na instrukcje,w trybie wylaczonego kompa i przycisk "I" na zasilaczu mamy 0 W

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości