Anonimowość Bitcoin

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: severson » czwartek, 7 lipca 2011, 18:20

knapol96 pisze:@UP

Czyli tak jak mówię, ludzie mogą niestety oszukiwać, sprzedając przedmioty za BTC.
Escrow od czego?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: barabossa » poniedziałek, 7 listopada 2011, 13:45

a jak Waszym zdaniem anonimowo wypłacić kasę z bitcoin?

Metodę na jednorazową wypłatę dużej sumy można jeszcze wymyślić, ale częsta anonimowa wypłata jest prawie niemożliwa w mojej opinii. Ma ktoś jakieś pomysły?

mi przychodzi do głowy tylko
- lewe konto w banku
- osoba, która regularnie będzie odkupywała od nas je w realu
obydwa pomysły powyżej nie są zbyt dobre imo.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kimono » poniedziałek, 7 listopada 2011, 14:07

A skąd US (?) ma wiedzieć, jakie to bitcoiny sprzedajesz regularnie w kantorze? Może własne, wykopane?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Wygadany
Posty: 519
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: skrzypu » poniedziałek, 7 listopada 2011, 15:49

Kimono pisze:A skąd US (?) ma wiedzieć, jakie to bitcoiny sprzedajesz regularnie w kantorze? Może własne, wykopane?
US sie w ogole tym nie bedzie przejmowac, to TY masz udowodnic, ze na tym nie zarobiles, nie oni.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kimono » poniedziałek, 7 listopada 2011, 16:30

Oczywiście. W takim razie - tym bardziej - z czego wynika problem?

Bo sama upiorna natura macek reżimu ujawnia się nie tylko na tej płaszczyźnie (bitcoin), więc rozumiem, że to nie o to chodzi tutaj. A może o to?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Rafi » środa, 9 listopada 2011, 10:53

Moim zdaniem anonimowo to można za wykopane btc kupić jakieś przedmioty to jest chyba nie do wyśledzenia. Każdy przepływ przez konto bankowe zostawia ślad.

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 22 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: darekry » środa, 9 listopada 2011, 21:00

było już o tym na forum.
karty pre-paid wydawały się nalepsze.
Idziesz do banku, prosisz o kartę pre-paid. Bez rejestracji, niestety z niskim limitem (chyba 300 albo 500 zł miesięcznie). do karty masz numer konta do "doładowania" karty. W niektórych bankach trzeba pokazać dowód osobisty, więc trzeba na to uważać.
jeżeli pomogłem możesz się odwdzięczyć:
1LLi8L4Tv198Q3e3P6biGGUAhUt6HzRGGo

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kazik » piątek, 11 listopada 2011, 00:09

A można wiedziec po co właściwie/praktycznie jest aż taka anonomowość?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: smok » piątek, 11 listopada 2011, 10:25

Kazik pisze:A można wiedziec po co właściwie/praktycznie jest aż taka anonomowość?
Po to że gdy nie odprowadzisz podatku, w przyszłości to wykryją to odprowadzisz nie 18 czy 19% tylko 75% naszemu wodzowi Donkowi;)

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kazik » piątek, 11 listopada 2011, 12:55

Tylko po to? ;)
Hm... może głupio zapytam, ale czy nie lepiej zapłacić ten podatek, człowiek zawsze spokojniejszy? ;)
Wg. mnie przy "groszowych" sprawach, to może i faktycznie można sobie nie zawracać zbytnio US, a on prawdopodobnie nie będzie sobie zawracał zawracał głowy nami, ale jeżeli są większe to już chyba ciężka sprawa z jakimiś pre-paidami itp., a o lewych kontach to już nie mówię(to dla mnie już przesada). Dlatego dla świętego spokoju jednak osobiście wole płacić podatki. Przy jeszcze większych kwotach to już zaczyna nabierać sensu, i są pewne rozwiązania prawne, typu offshore, ale nie sądzę aby tu ktoś miał problem z większymi kwotami.

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: batouzo » poniedziałek, 14 listopada 2011, 02:53

smok pisze:
Kazik pisze:A można wiedziec po co właściwie/praktycznie jest aż taka anonomowość?
Po to że gdy nie odprowadzisz podatku, w przyszłości to wykryją to odprowadzisz nie 18 czy 19% tylko 75% naszemu wodzowi Donkowi;)
Mogą być też inne powody - dla niektórych osób (broń boże dla nas ;)

Przykładowo, jeżeli zamiast normalnie dla siebie sadzić nie szkodliwą marihuanę masz związek z produkcją silniejszego narkotyku np. CH3–CH2–OH, jako przejaw dbania o Twoje zdrowie dostaniesz na plecy do 72 batów.
Nie wszyscy lubią korzystać z takiej opiekuńczości Państwa. To akurat Iran opisałem, ale całkiem sporo Państwa ma też odwrotnie, silny narkotyk CH3–CH2–OH legalizuje mimo że każdy wie iż powoduje on agresję a zwykli użytkownicy trawki są ścigani niczym złodzieje. Może to i dobrze, jakby Państwo goniło prawdziwych bandytów to jeszcze by się posterunkowi zmachali i jeszcze więcej podatków by potrzeba było brać.

Gdzie indziej nie wolno nie zgadzać się z partią, w takich miejscach wolałbym ew. dotować organizacje praw człowieka bez narażania się na wczasy w obozie reedukacyjnym.

Robiąc biznes nie koniecznie potrzebujesz aby konkurencja łatwo śledziła na co przeznaczasz zebrane środki.

Zresztą co wymyślać przykłady - chciałbyś aby każdy mógł bez pytania zaglądać do Twojej historii bankowej / wpłat itd? Państwo bardzo by chciało (dla Twojego dobra!) ale Ty pewnie nie ;)
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kazik » poniedziałek, 14 listopada 2011, 08:30

No ok, zakupy "półlegalne" potrafię to zrozumieć. (chociaż tutaj bał bym się bardziej samej przesyłki, no chyba, że to usługa)

Każdy może zaglądać do mojej historii powiadasz... zajrzysz? tak w ramach eksperymentu.

Z tą konkurencją i śledzeniem na co przeznaczam środki to dla mnie trochę naciągane.
Po drugie jeżeli mam spólkę kapitałową to z definicji nie mogę wykonywać operacji "tajnych" no i ciężko było by wrzucić to w koszty (no chyba, że faktycznie i tak bym nie mógł wrzucić czegoś w koszty).

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: batouzo » poniedziałek, 14 listopada 2011, 10:24

Kazik pisze:No ok, zakupy "półlegalne" potrafię to zrozumieć. (chociaż tutaj bał bym się bardziej samej przesyłki, no chyba, że to usługa)
W praktyce kupisz wszystko wszędzie już dziś. Broń boże żebym kwestionował zdolność umiłowanych do decydowania co komu wolno pakować do własnego organizmu lub robić we własnym domu z własnym życiem, wszak my jesteśmy tępym bydłem i potrzebujemy oświeconych przywódców do tego, tak tylko mówię.
Kazik pisze: Każdy może zaglądać do mojej historii powiadasz... zajrzysz? tak w ramach eksperymentu.
Bitcoin-police i bitcoin "główne" formu już parę razy skutecznie wyśledzili różnych złodziei w BTC (np ten program który kradł wallet udająć backup-walletów dawno temu). Ludzi którzy nie używali dodatkowych zabezpieczeń (np TOR, czy mixing dla funduszy).
Kazik pisze: Z tą konkurencją i śledzeniem na co przeznaczam środki to dla mnie trochę naciągane.
Po drugie jeżeli mam spólkę kapitałową to z definicji nie mogę wykonywać operacji "tajnych" no i ciężko było by wrzucić to w koszty (no chyba, że faktycznie i tak bym nie mógł wrzucić czegoś w koszty).
A co by było gdyby zamiast umiłowanych sam byś robił co chcesz (w zakresie swojej własności, tzn bez włamań, kradzieży zabójstw itd itd) ale sam decydujesz czy chcesz sprzedać sąsiadowi słoik ogórków czy 5 i czy z kolegą czy sam - i o zgrozo - nie masz poczucia winy gaszonego jedynie podpisaniem 50 gormularzy i zapłaceniem 5 podatków za swoje kapitalistyczne zapędy? [/quote]
;)
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kazik » poniedziałek, 14 listopada 2011, 10:57

A mówisz o śledzeniu BTC, to ok, źle zrozumiałem.
A co by było gdyby zamiast umiłowanych sam byś robił co chcesz (w zakresie swojej własności, tzn bez włamań, kradzieży zabójstw itd itd) ale sam decydujesz czy chcesz sprzedać sąsiadowi słoik ogórków czy 5 i czy z kolegą czy sam - i o zgrozo - nie masz poczucia winy gaszonego jedynie podpisaniem 50 gormularzy i zapłaceniem 5 podatków za swoje kapitalistyczne zapędy?
hm.. dalej uważam, że naciągane, czy ty mówisz z doświadczenia czy ze słyszenia?
Przy sprzedaży nie ma żadnych 50 formularzy i 5 podatków, dla mnie to wszystko przekoloryzowane, "wszystko" sprowadza się do (nie)płacenia podatków nic więcej, oczywiście nie jest to temat czy podatki sa zasadne czy nie bo to inna historia.

Podsumowaując.
Nielegalne i nie placenie podatków tyle na razie widzę. Może i starczy ;)

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: batouzo » poniedziałek, 14 listopada 2011, 11:18

Kazik pisze:A mówisz o śledzeniu BTC, to ok, źle zrozumiałem.
A co by było gdyby zamiast umiłowanych sam byś robił co chcesz (w zakresie swojej własności, tzn bez włamań, kradzieży zabójstw itd itd) ale sam decydujesz czy chcesz sprzedać sąsiadowi słoik ogórków czy 5 i czy z kolegą czy sam - i o zgrozo - nie masz poczucia winy gaszonego jedynie podpisaniem 50 gormularzy i zapłaceniem 5 podatków za swoje kapitalistyczne zapędy?
hm.. dalej uważam, że naciągane, czy ty mówisz z doświadczenia czy ze słyszenia?
Przy sprzedaży nie ma żadnych 50 formularzy i 5 podatków, dla mnie to wszystko przekoloryzowane,
Oczywiście to napisałem pół żartem że 50, natomiast aby np z kolegą zrobić serwis prowadzący remont komputerów, potrzebujesz:
wpis do ewidencji, REGON, VAT, potem dla kolegi wpis do ZUS, chyba książeczkę zdrowia i BHP szkolenie. Do lokalu umowa najmu. Potem wszystkie rachunki.
I co miesiąc, VAT, PIT, wszystkie koszty, i chyba też potwierdzenia z ZUS i pensji.
Kazik pisze: Podsumowaując.
Nielegalne i nie placenie podatków tyle na razie widzę. Może i starczy ;)
Mi się podoba funkcja mikro-płatności i płatności online, dla mnie to najwygodniejszy obecnie sposób zapłacenia komuś np z USA czy Japonii.

Ciekawe jest też działanie anty-inflacyjne. Jeżeli nie ufasz stabilności EUR czy innych gospodarek, możesz zainwestować część w złoto a część w BTC. Jeżeli kiedyś europa i EUR się posypią, fundusze w EUR stracą na wartości jak greckie obligacje lub bardziej, a BTC nie.
Szczególnie gdy BTC już się ustabilizuje.
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kazik » poniedziałek, 14 listopada 2011, 12:18

batouzo pisze: Oczywiście to napisałem pół żartem że 50, natomiast aby np z kolegą zrobić serwis prowadzący remont komputerów, potrzebujesz:
wpis do ewidencji, REGON, VAT, potem dla kolegi wpis do ZUS, chyba książeczkę zdrowia i BHP szkolenie. Do lokalu umowa najmu. Potem wszystkie rachunki.
I co miesiąc, VAT, PIT, wszystkie koszty, i chyba też potwierdzenia z ZUS i pensji.
A czyli sugerujesz, że dzieki anonimowości chciałbyś prowadzić działalność "po za systemem"? Umowy najmu itp. nie przekoczysz, bez przesady. Wszystko "na gębe"? Oczywiście wtedy nie moższ współpracować z legalnie działającymi. Bo oni jednak będą chcieli mieć fakturę.

Reszte pomińmy, bo wydaje mi się, że piszesz żeby było dużo (kumam, że większośc tych rzeczy są nadmiarowe, ale co to ma do anonimowości?). ksiązeczki zdrowia do tego akurat nie potrzebujesz, rachunki które dostaniesz możesz spalić, i powiedzieć, że nie masz kosztów ;) , a REGON itd. to jednorazowa akcja.
Rozumiem, ogólny bunt przeciw systemowi, ale przyznam, że w realnym świecie, nie widzę związku anonimowości BTC z załatwianiem REGONU, po za tym, ze będziemy "po za systemem".


batouzo pisze: Mi się podoba funkcja mikro-płatności i płatności online, dla mnie to najwygodniejszy obecnie sposób zapłacenia komuś np z USA czy Japonii.
Też uważam, że to dobry kierunek, chociaż łatwo zostać wygryzionym w tej branży. Wydaje mi się, że to za mało. No ale pomińmy, do tego nie jest potrzebna anonimowość.
batouzo pisze: Ciekawe jest też działanie anty-inflacyjne. Jeżeli nie ufasz stabilności EUR czy innych gospodarek, możesz zainwestować część w złoto a część w BTC. Jeżeli kiedyś europa i EUR się posypią, fundusze w EUR stracą na wartości jak greckie obligacje lub bardziej, a BTC nie.
Szczególnie gdy BTC już się ustabilizuje.
Jak sie ustabilizuje to możemy pogadać, teraz dla mnie to inwestycja dużego ryzyka, jeśłi chodzi o zabezpieczenie anty-inflacyjne.

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: batouzo » poniedziałek, 14 listopada 2011, 14:03

Kazik pisze: A czyli sugerujesz, że dzieki anonimowości chciałbyś prowadzić działalność "po za systemem"? Umowy najmu itp. nie przekoczysz, bez przesady. Wszystko "na gębe"? Oczywiście wtedy nie moższ współpracować z legalnie działającymi. Bo oni jednak będą chcieli mieć fakturę.
Jeżeli student zrobi małą fuchę dla znajomego przez sieć i nie chcą oddawać 10% państwu, to us ma prawo i możliwości aby zobaczyć iż miał przychody i ukarać takiego "przestępcę" w/g prawa karno-skarbowego.

Nie zalecam takiego działania, ale też nie podobają mi się podatki. Myślę że lepiej byśmy wyszli gdybym te pieniądze miał w kieszeni i sam opłacał rzeczy jak służbę zdrowia (i tak większość z nas idzie prywatnie gdy coś potrzebuje).
Kazik pisze: Rozumiem, ogólny bunt przeciw systemowi, ale przyznam, że w realnym świecie, nie widzę związku anonimowości BTC z załatwianiem REGONU, po za tym, ze będziemy "po za systemem".
Zdumiewająca ilość rzeczy jest nielegalna. Słuchanie muzyki "z zachodu", picie alkoholu (dorośli), kupowanie książek o ideologii innej niż wyznają rządzący danym regionem.
Z nich pewne są moralnie poprawne moim zdaniem, inne (lub te same) Twoim zdaniem i tak dalej.

Aby być wolnym mimo danych niesłusznych zakazów/nakazów potrzebujesz anonimowej komunikacji a z czasem i anonimowej ekonomii.

Przykład z którymi większość Europejczyków pewnie się zgodzi to: w Chinach kupowanie gazety (e-book) opozycji, dotowanie organizacji chroniących wolności słowa itd.

Co do samej anonimowości, deweloperzy potwierdzają iż domyślny bitcoin ich zdaniem nie jest anonimowy;
However, Jeff Garzik is adamant that Bitcoins are misunderstood. “Bitcoins aren’t anonymous and transactions are totally traceable,” he insists. “It’s just that no law enforcement agency has wanted to invest the large amounts of manpower and time needed to trace guilty parties as they have with things like copyright theft.”
http://www.t3.com/features/bitcoin-a-li ... ney-Part-3
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kazik » poniedziałek, 14 listopada 2011, 14:36

Co do studentów itp... pewnie, jeżeli nie chcesz płacić podatków, ma to sens.

co do służby pozdrowia, też powiem, że pewnie że było by lepiej dla mnie gdybym mógł sam opłacić jakieś ubezpieczenie, ale czy lepiej dla nas (nas społeczeństwa)? ludzie w większości to w głębi socjaliści i im się należy a jutro nigdy nie nadejdzie ;) . Z mojego punktu widzenia kij im w oko ;)

Z drugiej strony nie przemawia do mnie argumentacja, że podatki = służba zdrowa(oczywiście upraszczam) i nie zgodze się z tym, że i tak większość idzie prywatnie. Po prostu wiekszość nie trafiła(i oby nie trafiła) na poważniejsze zabiegi za które by się nie wypłaciła. Dla mnie takie gadanie to takie, żeby sie jakoś wytłumaczyć, dlaczego nie chce się płacić podatków. Jeżeli ktoś mówi, że nie płaci podatków bo sam się leczy to niech nie korzysta w żadnym stopniu ze służby zdrowia, leki pełna odpłatność, i nie ma zmiłuj jak coś poważniejszego...no ale życie pokazuje, że jest inaczej. No i jak pisałem podatki to jeszcze jest trochę. No ale zostawmy to, wiemy, że BTC i anonimowość może służyć ku nie płaceniu podatków, a czy to jest morlane czy to ma sens itp. to inna historia.

Anonimowa komunikacja pewnie, jej rola na pewno rośnie.
Anonimowa ekonomia...hm... co przez to rozumiesz?

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: phoebe » poniedziałek, 14 listopada 2011, 16:30

Hej, cóż za problem. Pisałem o anonimowości na swoim blogu, w skrócie:
1) Bitcoin nie miał być całkowicie anonimowy
2) Transakcje są jawne, uczestnicy niekoniecznie
3)Stosując wyrafinowane techniki statystyczne i matematyczne można powiązać Bitcoiny z osobą.

Ale:

4) Można płacić fizycznymi BTC ( bitbills albo casacius )
5) Można użyć randomizera Bitcoin oraz sieci TOR
6) Można użyć randomizera Bitcoin/Litecoin przez TOR

7) Można umieścić serwer na Księżycu <aby federalni nie namierzyli

@Kazik Anarchizm jest taki fajny, ale niestety utopijny :(
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Anonimowość Bitcoin

Postautor: Kazik » poniedziałek, 14 listopada 2011, 18:15

@phoebe

Dlatego daleko mi do anachisty, jestem zdecydowanie czlowiekiem "środka" i wiem, że dużo rzeczy było by lepszych dla mnie, jednak realnie nie ma szans.

Jesli chodzi o samą anonimowość to ludzi się tak wkręcają bo nie chcą zapłacić przysłowiowej złotówki na podatki, tak to widzę.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości