Problem z mtgox.pl

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:08

Witam,

Mam problem z mtgox.pl. Posiadam u nich konto, gdyz wczesniej bylem uzytkownikiem bitomat.pl. Wplacilem swego czasu 100zl do mtgox.pl i wplata ta nie pojawila sie na mym rachunku. Wyslalem im zapytanie i dostalem odpowiedz, ze ich bank zablokowal wplate gdyz lacze sie z zagranicy (!). W celu odblokowania wplaty mam przeslac dokumenty, ze faktycznie mieszkam za granica.

Od razu widac, ze cos kreca, gdyz srodki wyslalem z mbanku na ich polski numer konta. Skad wiec ich bank ma wiedziec, ze lacze sie z mtgox.pl spoza Polski? Wyglada na to, ze mtgox z jakiegos powodu zablokowal te srodki.

Czy ktos z Was spotkal sie z takim procederem z ich strony? Jak juz napisalem wplacam na konto 100zl, a oprocz tego nie mam na nim nic.

Korespondowalem z nimi dosc dlugo. Zdenerowowalo mnie ich podejscie, wiec napisalem ze skoro nie chca zebym u nich handlowal to domagam sie zwrotu pieniedzy na moj rachunek. Napisali, ze ich bank sie na to nie zgadza i ze koniecznie mam udowodnic miejsce zamieszkania wowczas srodki beda odblokowane.

Moim zdaniem ich podejscie jest sprzeczne z prawem. Niby na jakiej podstawie blokuja moja wplate. Jak juz pisalem chodzi o 100zl wiec niespecjalnie widze jaki zwiazek mialoby to miec z AML (pranie brudnych pieniedzy). To moja pierwsza i jedyna wplata na ten rachunek w mtgox. Wiec jaka pralnia?

Interesuje mnie Wasze zdanie, czy warto ugiac sie i wyslac im skan dokumentow ktorych sie domagaja? Nie mam nic do ukrycia, ale odebralem to jako manipulacje ze strony mtgox.pl. Nigdy nie spotkalem sie z takim podejsciem w bitomacie, a moje konto w mtgox.pl jest kontynuacja serwisu bitomat. Nigdzie mtgox.pl nie pisze, ze uzytkownik musi udowodnic jak sie nazywa i gdzie mieszka. I nagle po wplacie dowiaduje sie, ze jednak musze to udowodnic bo jesli nie to zabiora moje pieniadze, gdyz wedle ich korespondencji nie ma innej mozliwosci ich odblokowania.

pozdrowienia
jacubo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: prezes » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:17

Chodzi o mtgox.com czy mtgox.pl?
Z tego co widzę nie ma takiej strony "mtgox.pl".
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:20 przez prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:20

Problem jak Twój jest znany i niestety taka taktyka jest praktykowana przez mtgox ale dotychczas myślałem, że chodzi i wypłaty większych kwot. Każde konto na mtgox można/trzeba zweryfikować i jest tam taka opcja "zweryfikuj się". Przy próbie wypłaty większej kwoty bez weryfikacji konta zaczynają się schody. W Twoim przypadku dziwie się, że chodzi o tak śmieszną kwotę. Prędzej czy później i tak będziesz musiał zweryfikować konto jeśli zamierzasz obracać większymi kwotami więc... decyzję zostawiam Tobie. Niby allegro też robi podobnie, ale MtGox łamie w ten sposób zasadę anonimowości która jest domeną Bitcoina.

P.S
Jak tylko kurs trochę podskoczy to myślę, że czeka nas reaktywacja bitchange.pl (pewnie już z nowym właścicielem), chyba najlepszego Polskiego kantoru jak do tej pory, była by to niezła alternatywa dla wkurzającego MtGoxa.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:27

prezes pisze:Chodzi o mtgox.com czy mtgox.pl?
Z tego co widzę nie ma takiej strony "mtgox.pl".
Racja - konto zlotowkowe na mtgox ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:34

Cytat z mtgox.
"Aby ubiegać się o status konta „Zweryfikowane” prosimy dołączyć kopię twojego urzędowego dokumentu tożsamości ze zdjęciem (paszportu, karty stałego pobytu prawa jazdy) oraz skan miesięcznego rachunku za media (prąd, telefon, TV, gaz, woda itd.)."

Jeszcze rachunek chcą :) Przypomina mi się moja przygoda w UK, kiedy to gdy chciałem otworzyć rachunek bankowy który musiałem podać w nowej robocie bo gotówką nie płacili. Okazało się, że bez ostatniego rachunku za media nie było o czym rozmawiać i w żadnym banku nie chcieli mi założyć konta. A jak ja miałem mieć rachunek skoro jeszcze nie pracowałem i byłem w UK raptem od 2 dni? Biurokracja durna do potęgi. Już widzę jak większość dzieciaków czy młodych ludzi wysyła swój rachunek do MtGoxa....

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:36

Bitmar pisze:Problem jak Twój jest znany i niestety taka taktyka jest praktykowana przez mtgox ale dotychczas myślałem, że chodzi i wypłaty większych kwot. Każde konto na mtgox można/trzeba zweryfikować i jest tam taka opcja "zweryfikuj się". Przy próbie wypłaty większej kwoty bez weryfikacji konta zaczynają się schody. W Twoim przypadku dziwie się, że chodzi o tak śmieszną kwotę. Prędzej czy później i tak będziesz musiał zweryfikować konto jeśli zamierzasz obracać większymi kwotami więc... decyzję zostawiam Tobie. Niby allegro też robi podobnie, ale MtGox łamie w ten sposób zasadę anonimowości która jest domeną Bitcoina.

P.S
Jak tylko kurs trochę podskoczy to myślę, że czeka nas reaktywacja bitchange.pl (pewnie już z nowym właścicielem), chyba najlepszego Polskiego kantoru jak do tej pory, była by to niezła alternatywa dla wkurzającego MtGoxa.
Tez sie wlasnie dziwie mtgox. Poza tym denerwujace jest to, ze przerzucaja odpowiedzialnosc na bank. A niby w jaki magiczny sposob ich bank wie z jakiego IP ja lacze sie z mtgox?? ;) Wrozke zatrudniaja czy co?

Na allegro jest to opisane w regulaminie, a w przypadku mtgox czlowiek dowiaduje sie o tym nieoczekiwanie. Poza tym jak zaznaczyles allegro to mainstream, a mtgox to gielda kryptowaluty bitcoins, wiec uzytkownicy maja zupelnie inne oczekiwania w odniesieniu do nich.

Zdecydowanie zgadzam sie z Toba w kwestii bitchange. Szkoda, ze wlasciciele wymiekli w trakcie bessy na BTC. Nie jest wykluczone, ze zrezygnowali z biznesu wlasnie w dolku notowan. Tyle tylko, ze rozkrecanie bitchange zajelo im ladnych kilka miesiecy. Potencjalny nowy wlasciciel bedzie musial znowu robic to od poczatku.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:41

Bitmar pisze:Cytat z mtgox.
"Aby ubiegać się o status konta „Zweryfikowane” prosimy dołączyć kopię twojego urzędowego dokumentu tożsamości ze zdjęciem (paszportu, karty stałego pobytu prawa jazdy) oraz skan miesięcznego rachunku za media (prąd, telefon, TV, gaz, woda itd.)."

Jeszcze rachunek chcą :) Przypomina mi się moja przygoda w UK, kiedy to gdy chciałem otworzyć rachunek bankowy który musiałem podać w nowej robocie bo gotówką nie płacili. Okazało się, że bez ostatniego rachunku za media nie było o czym rozmawiać i w żadnym banku nie chcieli mi założyć konta. A jak ja miałem mieć rachunek skoro jeszcze nie pracowałem i byłem w UK raptem od 2 dni? Biurokracja durna do potęgi. Już widzę jak większość dzieciaków czy młodych ludzi wysyła swój rachunek do MtGoxa....
Wiesz tez to przerabialem i juz dostrzegam w tym logike. Dla nas to jest dziwne, bo mieszkamy w kraju o innym systemie w ktorym instytucje rzadowe wiedza o tobie duzo wiecej. Chocby obowiazek meldunkowy. Nie otworzysz przeciez rachunku w banku bez pokazania dowodu. Na paszport chyba sie nie da, bo brakuje tam adresu. Natomiast w UK/IE nie ma czegos takiego jak meldunek. A bank chce znac adres wlasciciela. Zatem chca go uzyskac na podstawie listu urzedowego. Jak sie nad tym zastanowic to nie ma innej mozliwosci. No chyba, ze swiadka przyprowadzisz a oni mu uwierza ;) Zreszta tutaj nawet dowody nie sa obowiazkowe. Mozesz taki sobie wyrobic ale nie musisz. Podoba mi sie takie podejscie. Jest takie bardziej wyluzowane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Lenny_ » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 17:41

jak szybko chodzą teraz przelewy? :

mBank <=> mt.gox (polskie konto w mBanku)
Przydatne programy / linki -- http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=534 -- dorzuć swoje znaleziska!

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » wtorek, 13 grudnia 2011, 16:06

Lenny_ pisze:jak szybko chodzą teraz przelewy? :

mBank <=> mt.gox (polskie konto w mBanku)
Niestety nie wiem. Tamten przelew wyslalem kilka miesiecy temu i poniewaz nie zostal uznany na moim rachunku nie zdecydowalem sie na kolejne ;)

Wtedy bylo to 3-4 dni jesli mnie pamiec nie myli.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Lenny_ » wtorek, 13 grudnia 2011, 23:56

@jacubo: dzięki za info, ja czekam od wczoraj i nic się nie dzieje. szkoda że tak kiepsko to działa. właściwie z zamknięciem bitchange.pl już nic nie zostało? czy się mylę?
Przydatne programy / linki -- http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=534 -- dorzuć swoje znaleziska!

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » środa, 14 grudnia 2011, 09:02

Lenny_ pisze:@jacubo: dzięki za info, ja czekam od wczoraj i nic się nie dzieje. szkoda że tak kiepsko to działa. właściwie z zamknięciem bitchange.pl już nic nie zostało? czy się mylę?
Wedle bitcoincharts w PLN handluja 3 kantory z czego tylko mtgoxPLN ma wiekszy obrot.

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Hiera » środa, 14 grudnia 2011, 15:30

jacubo pisze:
Lenny_ pisze:@jacubo: dzięki za info, ja czekam od wczoraj i nic się nie dzieje. szkoda że tak kiepsko to działa. właściwie z zamknięciem bitchange.pl już nic nie zostało? czy się mylę?
Wedle bitcoincharts w PLN handluja 3 kantory z czego tylko mtgoxPLN ma wiekszy obrot.
osobiście polecam intersango.com
może nie da się porównać głębokości rynków obu kantorów, ale coś mi się wydaje, że mt.gox jakoś dubluje oferty na wielu walutach na raz.
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » czwartek, 15 grudnia 2011, 08:32

Hiera pisze: osobiście polecam intersango.com
może nie da się porównać głębokości rynków obu kantorów, ale coś mi się wydaje, że mt.gox jakoś dubluje oferty na wielu walutach na raz.
tyle, ze plynnosc jest niestety najwazniejsza. co mi po super serwisie jesli nikt go nie uzywa?

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Hiera » czwartek, 15 grudnia 2011, 13:03

jacubo pisze:
Hiera pisze: osobiście polecam intersango.com
może nie da się porównać głębokości rynków obu kantorów, ale coś mi się wydaje, że mt.gox jakoś dubluje oferty na wielu walutach na raz.
tyle, ze plynnosc jest niestety najwazniejsza. co mi po super serwisie jesli nikt go nie uzywa?
Nie wiem o jakich ilościach mówisz, ale na moje potrzeby zupełnie wystarczają mi tamtejsze oferty.

Swoją drogą, zachęcam cię do spróbowania.

Ni piszę tego z jakiejś super sympatii do intersango, ale z powodu braku sympatii do mt.goxa i jego dominacji. Wg mnie to szkodzi Bitcoinowi
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jacubo » piątek, 16 grudnia 2011, 13:08

Hiera pisze: Nie wiem o jakich ilościach mówisz, ale na moje potrzeby zupełnie wystarczają mi tamtejsze oferty.

Swoją drogą, zachęcam cię do spróbowania.

Ni piszę tego z jakiejś super sympatii do intersango, ale z powodu braku sympatii do mt.goxa i jego dominacji. Wg mnie to szkodzi Bitcoinowi
Moze zaczne dla zabawy zeby plynnosc nieco zwiekszyc. Bo obecnie jest marnie - spread 50 groszy miedzy najlepszymi ofertami kupna/sprzedazy. Mtgox nie jest taki zly jako kantor gdy juz uda sie do nich przelac srodki. Jednak na pewno byloby dobrze, zeby na rynku byla konkurencja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Lenny_ » piątek, 16 grudnia 2011, 20:46

masakra z tym czekaniem na wpłatę, bez szybkiego kantoru PLN<=>BTC nie ma co marzyć o rozwoju :(
Przydatne programy / linki -- http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=534 -- dorzuć swoje znaleziska!

jjc
Dyskutant
Posty: 166
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jjc » wtorek, 20 grudnia 2011, 16:44

3 dzień czekania i także nie mam przelewu na koncie.
co gorsza wysłałem im skan DOWODU OSOBISTEGO i odrzucili podanie o weryfikację.
Noż ku*wa, wszystkie dane łącznie z adresem tam są!
Co niby mają zrobić osoby z wynajmowanym mieszkaniem?
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 20 grudnia 2011, 16:58

jjc pisze:3 dzień czekania i także nie mam przelewu na koncie.
co gorsza wysłałem im skan DOWODU OSOBISTEGO i odrzucili podanie o weryfikację.
Noż ku*wa, wszystkie dane łącznie z adresem tam są!
Co niby mają zrobić osoby z wynajmowanym mieszkaniem?
Możesz tu wkleić maila od nich z decyzją odrzucenia ? Porąbało ich czy co ? Jakiej użyli argumentacji ?

jjc
Dyskutant
Posty: 166
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: jjc » wtorek, 20 grudnia 2011, 17:28

Argh... wcięło poprzednią odpowiedź.
Tak więc:
We regret to inform you that the identification documentation you have submitted has been reviewed, and your request has been temporarily denied.
Reasons(s)
No utility bill or residency certificate has been provided with this application.
We sincerely apologize for any inconvenience this may cause, but it would be greatly appreciated if you resubmit the requested clarification(s) above.
Otherwise, if you would like to make further enquiries in relation to this, please do not hesitate to contact Mt.Gox Support.
Tak więc chcą rachunku i/lub dowodu zamieszkania w PL.
Wysłałem już ticket że dowód osobisty takowym jest.
Zobaczymy czy odpowiedzą, ponieważ od paru ładnych godzin milczą zarówno o tym jak i o kasie którą im wysłałem.
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z mtgox.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 20 grudnia 2011, 17:40

jjc pisze:Argh... wcięło poprzednią odpowiedź.
Tak więc:
We regret to inform you that the identification documentation you have submitted has been reviewed, and your request has been temporarily denied.
Reasons(s)
No utility bill or residency certificate has been provided with this application.
We sincerely apologize for any inconvenience this may cause, but it would be greatly appreciated if you resubmit the requested clarification(s) above.
Otherwise, if you would like to make further enquiries in relation to this, please do not hesitate to contact Mt.Gox Support.
Tak więc chcą rachunku i/lub dowodu zamieszkania w PL.
Wysłałem już ticket że dowód osobisty takowym jest.
Zobaczymy czy odpowiedzą, ponieważ od paru ładnych godzin milczą zarówno o tym jak i o kasie którą im wysłałem.
A to głąby... Wyślij im ten link i napisz, żeby sobie przetłumaczyli w google translate. To oficjalna strona rządowa. http://www.msw.gov.pl/portal/pl/364/453 ... istym.html
Ewentualnie to http://en.wikipedia.org/wiki/Polish_Nat ... ntity_Card

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości