Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: l3sny » czwartek, 12 kwietnia 2012, 22:33

musisz sie zarejestrowac i zdefiniowac konto mtgox u siebie w banku. preblemem tu nie poruszonym sa kursy wzięte z sufitu i na tym sie troche traci, no ale cóź...
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Bitmar » czwartek, 12 kwietnia 2012, 22:48

l3sny pisze:musisz sie zarejestrowac i zdefiniowac konto mtgox u siebie w banku. preblemem tu nie poruszonym sa kursy wzięte z sufitu i na tym sie troche traci, no ale cóź...
A o jakich kursach mówisz ? O przewalutowaniu ? Mtgox nie ma przewalutowania. Czy o kursie BTC ?

x34
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: x34 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 23:11

No tak, ale mnie raczej chodzi o coś innego... zakłądając że mamy już bitcoiny u siebie, spieniężenie ich u nas nie jest (niby) trudne.

Ale co byście zaproponowali dla kogoś kto przebywa w:

USA żeby za swoje $ kupić BTC czyli jak amerykanin ma kupić bitcoiny, albo
Niemczech żeby za € jak wyżej

zacząłem czegoś szukać ale zanim przekopię całego googla... szkoda wyważać otwarte drzwi, bo może ktoś tutaj coś wie i zaproponuje coś ciekawego

polecacie największy mtgox, czyli co musi zrobić taki francuz czy włoch żeby kupić te bitcoiny za swoje ojro? O ile dobrze rozumiem ten angielski FAQ to musi użyć
Dwolla
LibertyReserve - Through AurumXchange and Bitinstant
OKPAY
Japanese Domestic Transfer
https://support.mtgox.com/entries/20490 ... d-deposits
bo przelewem nie można, czyli kastracja, rejestracja w jakimś kolejnym sklonowanym paypall'u?

Według to jest poważny problem dla bitcoin'a, po prostu trudno je kupić (mówię tu globalnie, a nie o Polsce)
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 kwietnia 2012, 23:20 przez x34, łącznie zmieniany 1 raz.
CoinURL: skracaj linki i zarabiaj bitcoiny (disclaimer to mój nr afiliacyjny)
https://coinurl.com/index.php?ref=81bd2 ... 89b1df6291

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Bitmar » czwartek, 12 kwietnia 2012, 23:16

x34 pisze:No tak, ale mnie raczej chodzi o coś innego... zakłądając że mamy już bitcoiny u siebie, spieniężenie ich u nas nie jest (niby) trudne.

Ale co byście zaproponowali dla kogoś kto przebywa w:

USA żeby za swoje $ kupić BTC czyli jak amerykanin ma kupić bitcoiny, albo
Niemczech żeby za € jak wyżej

zacząłem czegoś szukać ale zanim przekopię całego googla... szkoda wyważać otwarte drzwi, bo może ktoś tutaj coś wie i zaproponuje coś ciekawego
Jeszcze raz powtórzę bo chyba nie przeczytałeś.
https://mtgox.com i masz problem rozwiązany

x34
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: x34 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 23:24

odpowiedziałeś na post w czasie gdy go edytowałem...

dlatego ponowię tutaj:

polecacie największy mtgox, czyli co musi zrobić taki francuz czy włoch żeby kupić te bitcoiny za swoje ojro? O ile dobrze rozumiem ten angielski FAQ to musi użyć
Dwolla
LibertyReserve - Through AurumXchange and Bitinstant
OKPAY
Japanese Domestic Transfer
https://support.mtgox.com/entries/20490 ... d-deposits
bo przelewem nie można, czyli kastracja, rejestracja w jakimś kolejnym sklonowanym paypall'u? Trochę to za bardzo na około idzie!

Według to jest poważny problem dla bitcoin'a, po prostu trudno je kupić (mówię tu globalnie, a nie o Polsce)
CoinURL: skracaj linki i zarabiaj bitcoiny (disclaimer to mój nr afiliacyjny)
https://coinurl.com/index.php?ref=81bd2 ... 89b1df6291

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: l3sny » piątek, 13 kwietnia 2012, 00:38

Bitmar pisze:
l3sny pisze:musisz sie zarejestrowac i zdefiniowac konto mtgox u siebie w banku. preblemem tu nie poruszonym sa kursy wzięte z sufitu i na tym sie troche traci, no ale cóź...
A o jakich kursach mówisz ? O przewalutowaniu ? Mtgox nie ma przewalutowania. Czy o kursie BTC ?
Ja wysyłam EUR i dostaje USD. Byc może problem nie dotyczy złotówek.
Trochę mało tych USD dostaje.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: the_prince » piątek, 13 kwietnia 2012, 00:52

l3sny pisze:Ja wysyłam EUR i dostaje USD. Byc może problem nie dotyczy złotówek.
Trochę mało tych USD dostaje.
Z ciekawości jaką średnią "marże" obserwujesz?

Ja wysyłam funty. Porównując do średniego kursu z Google w momencie zaksięgowania różnica wychodzi mi ok. 2.5%.
Np. kiedy średni kurs GBP/USD wg Googla wynosi 1.59200, Gox przelicza po 1.55411.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: l3sny » piątek, 13 kwietnia 2012, 01:23

cos koło tego... przesłałem 380EUR a wpadło 482USD. wg kursu z tego dnia na onecie 380EUR wyceninoby na 496.4699 czyli jakies 14.50 wyparowało jakby. cos jak 3.25% ktos gdzies przycina
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: the_prince » piątek, 13 kwietnia 2012, 01:46

Zastanawiam się czy może nie było by lepiej wybrać opcję, żeby na nasze konto lądowały pieniądze w oryginalnej walucie, a potem kupić sobie BTC bezbośrednio za te euro czy funty. Patrząc na orderbooki na mtgoxEUR i mtgoxGBP wygląda na to że oparte są na bidach/askach USD - trzeba by luknąć po jakich kursach oni to tam przeliczają.

Edit: wychodzi że jest mniej więcej taka sama prowizja.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Mars2022 » piątek, 13 kwietnia 2012, 16:07

Do wymiany o której mówisz czyli EUR, GBP lub USD na PLN za pośrednictwem BTC najlepszy był bez wątpienia Intersango.com niestety oni również wprowadzili opłatę przy kupnie/sprzedaży. Dobrze, że chociaż przelewy pozostały darmowe. Co do MtGoxa trzeba mieć na uwadze, że dość poważnie traktują przepisy przeciwko praniu brudnych pieniędzy i można spodziewać się uciążliwych weryfikacji, natomiast przy większych kwotach to chyba jedyna opcja mimo wszystko. Zresztą kantorów/giełd wymieniających euro czy dolary jest sporo, któryś może pasować w zależności od sytuacji, tu jest ich lista: http://www.bitcoincharts.com/markets
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

x34
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: x34 » piątek, 13 kwietnia 2012, 16:25

Polecany mt gox odpada! (chyba że ktoś coś wie coś, czego ja nie wiem ;-) )

dla EUR mamy do wyboru International Wire (do banku HongKongu) oraz SEPA - ale sepa wymaga "verified" or "trusted" status. Czyli trzeba submit AML document, no to sory! +coś extra Oficjalny FAQ mówi że SEPA jest niedostępny...

dla USD do wyboru są wynalazki typu Dwolla, LibertyReserve - Through AurumXchange and Bitinstant,
OKPAY, oraz... international wire do banku w Japonii. :roll:

dla PLN jest przelew do BZWBK czyli praktycznie bezprowizyjnie.

Ale nam tu chodzi o jakiś sposób na zdeponowanie waluty EUR, USD... w bitcoinach.
_____________

Sprawdzę to intersango, ale może ktoś jeszcze coś wie i podpowie. Bo któryś z pewnością będzie pasował, tylko który i ile czasu zajmnie znalezienie takowego ;-)
CoinURL: skracaj linki i zarabiaj bitcoiny (disclaimer to mój nr afiliacyjny)
https://coinurl.com/index.php?ref=81bd2 ... 89b1df6291

x34
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: x34 » niedziela, 15 kwietnia 2012, 17:14

Sprawdziłem intersango - strzał w 10 jeśli chodzi o EUR - lepiej i prościej już chyba nie da rady

dla ojro - SEPA transfer (z pewnością tańszy niż international wire) - próbuję jeszcze wykopać info jaka jest prowizja za taki przelew? czyżby był bezpłatny?

dla USD nic nie znalazłem - trzeba na około przez jakieś PayPal'o podobne wynalazki

innych walut już nie chce mi się sprawdzać, ale jest problem ze znalezieniem informacji na temat, a już sama strona wiki jest najlepszą antyreklamą bitcoina :P Niektóre kantory/markety też wyglądają jakby miały odepchnąć. Może to taki trochę offtopic, ale jeśli chodzi o promowanie to nawet jeśli dać by ludziom powód żeby tym płacili... to po serii pytań CO TO JEST? CZY TO LEGALNE? będzie DOBRA, A GDZIE TO MOGĘ KUPIĆ :-) no i się zaczyna walenie głową w mur :roll: Jednak po głębszych poszukiwaniach - da się :!:

Może mógłby ktoś coś polecić i krótko opisać jak zamienić dolary USD na bitcoiny? Bo widać że bezpośrednio się nie da... Może ktoś wie jak to zrobić? (możliwie najprościej?)
CoinURL: skracaj linki i zarabiaj bitcoiny (disclaimer to mój nr afiliacyjny)
https://coinurl.com/index.php?ref=81bd2 ... 89b1df6291

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości