Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Havamal » środa, 7 września 2011, 13:46

No ok to mi wystarczy taka infromacja.

Jak ktoś ma jeszcze jakies pomysły co do punktów, lub ich opisu to możęcie tutaj albo walcie na PW do mnie.

Nie mogę co prawda obiecać że będzie to szybko ale do 2 tygodni posatram się zrobić gotową audycję, taką uniwersalną i pozytywną, bardziej do czego można wykorzystać BTC a nie jak go wykopać i na nim spekulować. Te kwestie zostawiam i chce zrobić z tego uniwersalny tutorial.

PS. Rozumiem że to ma być dla poloni za granicą? (jak dobrze wyjdzie przerobi się na język en)
A i jak byś mógł ... zcharakteryzować w skrócie osoby do których ma być to skierowane - wiek płec zawód etc możęsz nawet na priv to będzie pomocne przy układaniu tresci.
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: smok » środa, 7 września 2011, 15:56

Wystarczy ze bitchange.pl otworzy konto w angielskim banku. Wtedy z przelewem kasy nie będzie problemu. Kupujesz na bitchange.pl BTC za funty i od razu je sprzedajesz za złotówki przelewając kasę na polskie konto. Prosto łatwo i przyjemnie :) Istnieje inna możliwość, aby nie czekać 6 potwierdzeń w angielskim kantorze to muszą się dogadać z bitchange.pl żeby było tylko jedno...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Kimono » środa, 7 września 2011, 18:15

Ale dlaczego nie możecie tych bitcoinów po prostu sprzedawać na Mt Gox? Funty też można wpłacać i za funty kupować, choć wolumen na razie jest malutki.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: crow » środa, 7 września 2011, 18:21

Przemo pisze:A co to jest jakas umowa ze kurs ma byc tyle i ani grosza wiecej lub mniej? Co to znaczy ryzyko kursowe? Raz jest mala strata a raz maly zysk i w dystansie wychodzi na zero.
Przelew BTC idzie godzine w tym czasie musialo by spasc 5% zebys wyszedl na zero w porownaniu z tradycyjnym przekazem z UK na przecietna kwote o jakich tu mowa a 5% w godzine nie czesto sie zdarza i rownie dobrze moze byc 5% na plus.
A poza tym sa godziny nocne w ktorych raczej nigdy nie ma wahan kursu BTC (a juz na pewno nie wiecej jak 2%) i mozna w tych godzinach robic te przelewy.
Ale jak ktos sra w gacie jak tylko widzi swoj cien i woli nabijac kabze bankierom zlodziejom to jego sprawa.
Przelewy do Polski kosztują 1,5 euro bez względu na kwotę. BTC może być wybierane jak ktoś chce przelać szybko małą sumę bo przy większych kwotach raczej nikt nie będzie chciał ryzykować.
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » środa, 7 września 2011, 18:33

Kimono pisze:Ale dlaczego nie możecie tych bitcoinów po prostu sprzedawać na Mt Gox? Funty też można wpłacać i za funty kupować, choć wolumen na razie jest malutki.
A no dlatego, że mieszkam w UK, tutaj mam konto i pieniądze do kantoru i z kantoru przelewam dużo szybciej i za darmo. I na britcoin mam dużo większy wolumen w GBP niż na MtGox.

--
pozdrawiam,
demeo

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Kimono » środa, 7 września 2011, 18:36

Ryzyko nie ma wartości samej w sobie, zwiększa tylko wariację. Można dokładnie tak samo zarobić, jak i stracić.

Choć po części masz rację, przy większych kwotach widełki cenowe są faktycznie większe.

dameo,
chodziło mi oczywiście o wymianę (sprzedaż) bitcoinów na złotówki.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » środa, 7 września 2011, 18:47

Jakoś bitchange.pl przypadł mi do gustu, poza po przeniesieniu kont z bitomat.pl moje konto na mtgox dalej nie działa, i nikt nie raczy mi odpisać na maila.

--
pozdrawiam,
demeo

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Mars2022 » środa, 7 września 2011, 19:05

Przelewy do Polski kosztują 1,5 euro bez względu na kwotę
Jeśli masz na myśli moneybookers to nie zapominaj, że cały czas mowa jest o oszczędnościach na przewalutowaniu z GBP na PLN, a nie opłacie za przelew. A Moneybookers robi to według swoich przeliczników, które są chyba jeszcze mniej korzystne niż bankowe, tzn z większą marżą, choć może nie aż taką jak w kantorach.
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: crow » środa, 7 września 2011, 20:05

Nie trzeba zgadzać się na kurs z Moneybookers, wystarczy mieć konto walutowe i sami będziemy decydować kiedy wymienimy funty na złotówki. Jak ja przelewałem pieniądze do Polski to kurs przewalutowania z Moneybookers był lepszy niż ten z Mbanku i dużo lepszy niż kantorowy ale nie wiem jak jest w tej chwili.
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Mars2022 » środa, 7 września 2011, 22:00

Co do tutoriala myślę że warto coś napisać w miarę prosto bez wchodzenia w szczegóły, ale dać odnośnik do forum gdyby ktoś chciał zgłębić temat. Można też delikatnie zasugerować, że bitcoin ma szanse być walutą przyszłości w internecie ;) .

Czy nie za wcześnie? Dla mniejszych kwot opcja funty->Britcoin->bitcoin->Bitchange->złotówki już teraz może się sprawdzić, przy większych sumach trzeba przeliczyć może też się opłacić przez dwa konta w MtGoxie jedno w walucie emigranta drugie w PLN (to też ewentualne rozwiązanie dla całej strefy euro, a nie tylko dla UK).

Wahania kursu? Wyolbrzymione zagrożenie. Przecież większość dni na rynku jest spokojna, takie zawieruchy jak wczoraj zdarzają się dość rzadko.

Co do Moneybookers i konta walutowego to słyszałem, że jak przelew idzie do Polski to niezależnie czy to konto złotówkowe czy w innej walucie i tak przeliczają na złotówki i potem ewentualnie drugi raz na funty. Nie weryfikowałem tego, ale przynajmniej jedno przewalutowanie jest i to bliżej bankowych przeliczników niż realnych kursów jak na walutomacie czy giełdach bitcoinowych.
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Mars2022 » środa, 7 września 2011, 23:23

Jest jeszcze sposób na zminimalizowanie ryzyka wahań kursowych, używając bufora, może komuś się przyda ;)

Załóżmy, że zarabiamy w Anglii w funtach i chcemy co jakiś czas regularnie wysyłać pieniądze rodzinie w Polsce, oto co robimy:

1.Kupujemy gdziekolwiek bitcoiny o wartości mniej więcej odpowiadającej kwocie którą chcemy jednorazowo przesyłać i wpłacamy do Bitchange - to będzie nasz bufor zabezpieczający.

2.W wygodnym dla nas momencie kupujemy BTC na Britcoinie, w tej samej chwili sprzedając te z Bitchange.

3.Bez stresu i zbędnego pośpiechu przelewamy nowo kupione bitcoiny z Britcoina do Bitchange i znów mamy pełny bufor.

4.Skok do punktu 2

Jedyne ryzyko to utrata wartości początkowo zakupionych BTC, ale jest tylko jednorazowe, dotyczy niewielkiej kwoty, a poza tym przy odpowiednio długim czasie prędzej się na tym zyska niż straci :)
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: qertoip » czwartek, 8 września 2011, 11:38

Wg mnie głównym problemem nie jest ryzyko kursowe tylko spread, który trzeba pokonać dwa razy (kupno i sprzedaż BTC).

Na to na razie nic nie poradzimy. Zwiększy się wolumen i głębokość rynku, to problem sam się zniweluje.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » czwartek, 8 września 2011, 14:52

Mars2022 pisze:Jest jeszcze sposób na zminimalizowanie ryzyka wahań kursowych, używając bufora, może komuś się przyda ;)

Załóżmy, że zarabiamy w Anglii w funtach i chcemy co jakiś czas regularnie wysyłać pieniądze rodzinie w Polsce, oto co robimy:

1.Kupujemy gdziekolwiek bitcoiny o wartości mniej więcej odpowiadającej kwocie którą chcemy jednorazowo przesyłać i wpłacamy do Bitchange - to będzie nasz bufor zabezpieczający.

2.W wygodnym dla nas momencie kupujemy BTC na Britcoinie, w tej samej chwili sprzedając te z Bitchange.

3.Bez stresu i zbędnego pośpiechu przelewamy nowo kupione bitcoiny z Britcoina do Bitchange i znów mamy pełny bufor.

4.Skok do punktu 2

Jedyne ryzyko to utrata wartości początkowo zakupionych BTC, ale jest tylko jednorazowe, dotyczy niewielkiej kwoty, a poza tym przy odpowiednio długim czasie prędzej się na tym zyska niż straci :)

A jednak są tu ludzie którzy wiedzą, że bitcoin to nie tylko kopanie ;-)

--
pozdrawiam,
demeo

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: lenny » niedziela, 20 listopada 2011, 21:38

Chciałem sobie zrobić "tani przelew międzynarodowy" używając MtGox. Stanęło na tym, że mój przelew na polskie konto "in queue" i muszę czekać (tak mi napisali w support MtGoxa), już 5 dni mija odkąd wysłałem, a 8 dni odkąd wpłaciłem funty na konto MtGoxa. Zdziwiłem się, bo kiedyś sprzedawałem tam bitcoiny i wypłacałem złotówki i nie było problemu, a teraz takie opóźnienia.
Szybciej byłoby w jakimkolwiek pośredniaku albo w banku.

EDIT: Dostałem kasę 23 listopada.

Rozmowny
Posty: 67
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: AQuatro » sobota, 31 marca 2012, 22:36

To o czym mówicie, nie ma chyba za bardzo sensu. Tzn. Nie ma sensu wykonywanie jakichkolwiek przelewów BTC.
Trzeba dokonać dwukrotnej zamiany. Z lokalnej waluty na BTC, następnie z BTC na polską walutę.
Przy normalnej zamianie mamy od razu zamianę z lokalnej waluty na Polską.

Dwukrotna zamiana to ryzyko. Wszystkie kantory chcą zarabiać na zamianie waluty (jest cena
kupna i cena sprzedaży) Zazwyczaj nie ma zamiany za darmo. Więc teoretycznie 2 razy tracisz. Przy normalnej zamianie tracisz tylko raz.

Czyli normalnie kantor zarobi na nas 1 raz a przy BTC 2 razy. No, chyba, że ten 1 zarobek (czyli nasza strata) jest niższy od przelewu zagranicznego danej kwoty, to oczywiście przelew BTC się opłaci.

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Hiera » niedziela, 1 kwietnia 2012, 13:00

AQuatro pisze:To o czym mówicie, nie ma chyba za bardzo sensu. Tzn. Nie ma sensu wykonywanie jakichkolwiek przelewów BTC.
Trzeba dokonać dwukrotnej zamiany. Z lokalnej waluty na BTC, następnie z BTC na polską walutę.
Przy normalnej zamianie mamy od razu zamianę z lokalnej waluty na Polską.

Dwukrotna zamiana to ryzyko. Wszystkie kantory chcą zarabiać na zamianie waluty (jest cena
kupna i cena sprzedaży) Zazwyczaj nie ma zamiany za darmo. Więc teoretycznie 2 razy tracisz. Przy normalnej zamianie tracisz tylko raz.

Czyli normalnie kantor zarobi na nas 1 raz a przy BTC 2 razy. No, chyba, że ten 1 zarobek (czyli nasza strata) jest niższy od przelewu zagranicznego danej kwoty, to oczywiście przelew BTC się opłaci.
Normalnie można by się z tobą zgodzić, ale problem polega na tym, że nieraz koszty przewalutowania sięgają 10% wartości przelewu, albo nawet więcej.
Jeżeli masz walutę na kantorze/giełdzie to jesteś w stanie zejść z kosztami znacznie niżej.
Fakt, że pojawia się ryzyko kursowe, ale dokonywanie tych transakcji jesteś w stanie zrealizować prawie natychmiastowo, ograniczając ryzyko. No i działa to tylko w przypadku dużego, głębokiego rynku.
Jeżeli chodzi o mnie to przelewy do Polski z Norwegi wyszły mnie o 80% taniej niż normalnie przelewem bankowym
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

x34
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: x34 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 21:32

Witam wszystkich (bo to mój pierwszy post : -)

Mówicie o UK and przerzucaniu GPB, a jak wygląda sprawa przelewów (płatności bo efekt jest ten sam) z innych krajów strefy euro np.
[*]Niemcy,
[*]Francja,
[*]Włochy[/b], no i oczywiście zielone dolary z
[*]USA, bo to oni wydają najwięcej.

Mogłby ktoś doradzić jak (chodzi o rodzaj płatności) i gdzie (może jakiś link) mogliby w miarę "wygodnie" kupić bitcoiny ludziska z zagramanicy? Dla przykładu z krajów z listy powyżej? Jeśli chodzi o ilości to kilka (-naście) w porywach do kilkadziesiąt BTC.

proszę tylko nie odsyłać mnie do googla ani na bitcoin wiki, bo szczególnie wiki to katastrofa zupełna (dane zupełnie nieaktualne). <--- trudno z takim czymś promować cokolwiek :-P

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Bitmar » czwartek, 12 kwietnia 2012, 22:00

x34 pisze:Witam wszystkich (bo to mój pierwszy post : -)

Mówicie o UK and przerzucaniu GPB, a jak wygląda sprawa przelewów (płatności bo efekt jest ten sam) z innych krajów strefy euro np.
[*]Niemcy,
[*]Francja,
[*]Włochy[/b], no i oczywiście zielone dolary z
[*]USA, bo to oni wydają najwięcej.

Mogłby ktoś doradzić jak (chodzi o rodzaj płatności) i gdzie (może jakiś link) mogliby w miarę "wygodnie" kupić bitcoiny ludziska z zagramanicy? Dla przykładu z krajów z listy powyżej? Jeśli chodzi o ilości to kilka (-naście) w porywach do kilkadziesiąt BTC.

proszę tylko nie odsyłać mnie do googla ani na bitcoin wiki, bo szczególnie wiki to katastrofa zupełna (dane zupełnie nieaktualne). <--- trudno z takim czymś promować cokolwiek :-P
https://mtgox.com i masz problem rozwiązany

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: l3sny » czwartek, 12 kwietnia 2012, 22:02

ho ho ho, nowi wrócili :D :D :D

a witamy witamy
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

x34
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: x34 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 22:10

no jaka szybka odpowiedź

Kod: Zaznacz cały

Deposits
All methods below do not have deposit limits:

Bitcoin

Dwolla

LibertyReserve - Through AurumXchange and Bitinstant

OKPAY

Japanese Domestic Transfer

SEPA - All EUR transactions temporarily suspended within Europe.
Metoda niby jest, ale jak rozumiem trochę na około, bo żeby kupić trochę coinów, trzeba sobie założyć DWOLLĘ albo inne coś? Gdzieś krąży plotka że OKPAY wymaga ksera dowodu ze zdjęciem i rachunku w celu potwierdzenia... trata tata no wygodne toto na pewno nie jest.

a tak tak nowi witają, starych - przyniósłbym flaszkę jakbym wiedział że takie powitanie.

[EDIT] PS: gdzieś też pisało że tradehill oskarżył chyba DWOLLĘ o charge back (czyli wygląda na to, że dwolla to taka imitacja paypala) aha no i tradehill jest offline
CoinURL: skracaj linki i zarabiaj bitcoiny (disclaimer to mój nr afiliacyjny)
https://coinurl.com/index.php?ref=81bd2 ... 89b1df6291

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości