Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » wtorek, 6 września 2011, 15:21

Witam,

Kolejnym miejscem promocji BitCoin-a może być używanie go jako "medium" do przelewów międzynarodowych po praktycznie znikomych kosztach. Na emigracji znajdują się miliony Polaków, którzy regularnie wysyłają olbrzymie ilości funduszy do Polski, korzystają
oni na co dzień z usług takich firm jak Western Union, Travelex, Banki czy inne lokalne mniejsze agencje. Firmy te dają śmiesznie niskie kursy w porównaniu do wartości waluty np. 4,7zł/GBP kurs kantorowy wymiany funta, 4,4zł kurs w agencji przesyłającej pieniądze.

Sam korzystam z BTC jako środka do przelewów z UK do PL udaje mi się uzyskać kursy kilka do kilkudziesięciu groszy wyższe niż kantorowe i to bez żadnych dodatkowych opłat. Pokazałem jak to działa kilku swoim znajomym, którzy korzystają już z tego namiętnie na co dzień. Osobiście wiem, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest olbrzymie.

Na co dzień korzystam z kantoru britcoin.co.uk (obsługa tego kantoru jest tragiczna, tak samo pomoc techniczna), ale niestety to na chwilę obecną to zło konieczne, kupuję tam BTC za GBP, następnie kupione BTC sprzedaje na bitchange.pl/freshbtc.pl/bitomat.pl.

I teraz, czy ktoś może mi pomóc zredagować ładny krótki artykuł, który umieściłbym na lokalnym forum (tudzież forach) opisujący jak krok po kroku można przelać pieniądze z UK do PL bez opłat po atrakcyjnym kursie. Ew. może już istnieją podobne opisy czy formy promocji?

--
pozdrawiam,
demeo

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: tlewap » wtorek, 6 września 2011, 18:41

Może ktoś z www.radio.bitcoin.pl nagra poradnik video ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Kimono » wtorek, 6 września 2011, 19:22

Ale co tu nagrywać? Kupujesz lokalnie bitcoiny za GBP (np. przez bitmarket albo britcoin - bez prowizji), sprzedajesz je na Mt Gox za PLN i zleszasz wypłatę złotówek na polskie konto, tytułem „alimenty”. Codzienność ;-).
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » wtorek, 6 września 2011, 20:38

Dla "nas" ludzi oblatanych tematem to pikuś, ale weź wytłumacz w 5 minut komuś kto pierwszy raz słyszy słowo BitCoin :)

--
pozdrawiam,
demeo

Bam
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Bam » wtorek, 6 września 2011, 20:51

świetny pomysł tylko kto to zrobi
takie coś mogło by zachęcić wiele osób do używania BTC
jak by było opublikowane można by popromować na wykopie itp

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: qertoip » wtorek, 6 września 2011, 21:29

demeo pisze:Sam korzystam z BTC jako środka do przelewów z UK do PL udaje mi się uzyskać kursy kilka do kilkudziesięciu groszy wyższe niż kantorowe i to bez żadnych dodatkowych opłat. Pokazałem jak to działa kilku swoim znajomym, którzy korzystają już z tego namiętnie na co dzień. Osobiście wiem, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest olbrzymie.
Ja popieram rękami i nogami, tylko czy przy takim płytkim rynku i dużym spreadzie naprawdę stało się to już praktyczne?

Typowo raczej nie przesyła się 50zł tylko pewnie kilka tysięcy. Sprzedaż kilkuset BTC na Bitchange to już ostry zjazd kursu.

Upewnijmy się, że nie będzie falstartu, zanim rozpętamy taką akcję.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Havamal » wtorek, 6 września 2011, 22:01

Jeżeli chcecie taką audycję nie ma problemu tylko żeby zainteresowani tego słuchali.

Możemy w kilku punktach zebrać "punkty" odnośnie tego co powinno się tam znaleźć. Najpierw się napisze a potem się zrobi krótką aucydję na ten temat.

Pozdrawiam
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Rozmowny
Posty: 138
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Grevinsky » wtorek, 6 września 2011, 22:22

Biorąc pod uwagę wachania kursu dość ryzykownie takie przelewy robić. Ludzie się mogą zrazić i wtedy efekt będzie odwrotny. Ci co siedza w tym od dawna wiedza i sa przyzwyczajeni. Zwykly kowalski jak dostanie po dupie kursem to powie ze to syf i ze sie go naciagnelo na forsę.
Sprzedaż btc przy obecnym kursie to prawie darowizna!
Nie musisz już więcej tego robić masz alternatywę:
1HaRgCDGEK4Pky4qXFc1AzAyrm4tEsWHHR

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » środa, 7 września 2011, 01:24

Grevinsky pisze:Biorąc pod uwagę wachania kursu dość ryzykownie takie przelewy robić.
Owszem ryzyko zawsze jest, lecz przy takich wahaniach i odpowiednim ustawieniu kursów zakupu czy sprzedaży otrzymuje się ładny przelicznik. Ja póki co przelałem już XXX GBP po kursie ok 5,0zł/GBP :)

Zwykły kowalski który zdał maturę z matematyki na poziomie podstawowym powinien potrafić policzyć kurs jaki dostanie po przelaniu pieniędzy, a jak nie umie liczyć to niech idzie do Western Union.


Kurs trzeba podzielić na kilka części

1. Wstęp - opis systemu Bitcoin
2. Instalacja klienta Bitcoin oraz jego obsługa, przelewanie
3. Zakładanie konta na britcoin.co.uk - przelewanie pieniędzy na konto kantoru/giełdy
4. Zakładanie konta na bitchange.pl/cokolwiek.pl
5. Ustawianie zleceń kupna/sprzedaży przeliczanie kursów
6. Wypłata pieniędzy z kantoru po przelaniu.

P.S. Oczywiście nie wolno wspominać o kopaniu ;-)

--
pozdrawiam,
demeo

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: crow » środa, 7 września 2011, 01:31

Nie ma szans żeby przesyłanie pieniędzy tą drogą było opłacalne, za duże różnice kursu i straty przy odsprzedaży BTC (chyba że czas transferu jest najważniejszy bez względu na straty). Taki Moneybookers bierze 1,5 euro za transfer i ciężko z nimi konkurować.
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » środa, 7 września 2011, 01:34

qertoip pisze: Ja popieram rękami i nogami, tylko czy przy takim płytkim rynku i dużym spreadzie naprawdę stało się to już praktyczne?

Typowo raczej nie przesyła się 50zł tylko pewnie kilka tysięcy. Sprzedaż kilkuset BTC na Bitchange to już ostry zjazd kursu.

Upewnijmy się, że nie będzie falstartu, zanim rozpętamy taką akcję.

Oj ludzie potrafią wysyłać po 10-50GBP po kursie 4,4zł/GBP i do tego prowizja za przesłanie 2GBP. Współpracuje z kilkoma punktami, które mają obsługę Western Union czy innych agencji/firm do przelewania pieniędzy i czasami widzę jak i ile ludzie przelewają.

Uwierz, że 90% to są kwoty do kilkuset GBP. Ci co chcą przelać kilka tyś. potrafią to zrobić bez Western Union poprzez bank bez przeliczników i sprzedać potem to w PL. Ja kiedyś korzystałem z czeków do wpłat emitowanych przez BZWBK kosztują kilka zł + 1GBP za czek, potem walutę sprzedawałem przez cinkciarza.pl czy walutomat.pl była to najtańsza i najlepsza opcja, lecz teraz mam Bitcoina :)

Spójrz na kwoty na bitchange.co.uk tam już się pojawiają kwoty rzędu 3000GBP i więcej od czasu do czasu, a kwoty po kilkaset GBP są na porządku dziennym. Więc nie ma co się bać o zjazd kursu.

crow pisze:Nie ma szans żeby przesyłanie pieniędzy tą drogą było opłacalne, za duże różnice kursu i straty przy odsprzedaży BTC (chyba że czas transferu jest najważniejszy bez względu na straty). Taki Moneybookers bierze 1,5 euro za transfer i ciężko z nimi konkurować.
Z góry przepraszam, że Ciebie obrażę, ale:
-) albo jesteś ciemny
-) albo sam to robisz i boisz się, że więcej osób podłapie pomysł/zwęszy biznes :)


Tak czytając wasze wypowiedzi.... Czyżbym był jedynym który przelewa pieniądze przez Bitcoina?



--
pozdrawiam,
demeo
Ostatnio zmieniony środa, 7 września 2011, 01:47 przez demeo, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: crow » środa, 7 września 2011, 01:57

Nie jestem taki bardzo ciemny tylko mieszkałem kilka lat w UK i wiem z doświadczenia że ryzyko kursowe jest za duże żeby można było przelewać bezpiecznie tą drogą pieniądze. Może czasem uda się trochę zyskać ale niestety przelewy BTC są realizowane zbyt wolno i zawsze może się zdarzyć duża strata. Do tego jest duży problem ze sprzedażą BTC za kwotę np 20-30tyś zł w rozsądnej cenie (a mniej więcej tyle przelewałem jednorazowo) w tej chwili zbiłbym cenę poniżej 10zł za 1 BTC i to w pojedynkę.
Mimo wszystko życzę powodzenia w biznesie :)
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » środa, 7 września 2011, 02:05

Ja nie przelewam jednorazowo tak dużych kwot, przelewam sporo mniejsze kwoty, raz na kilka dni, dzięki czemu obniżam ryzyko kursowe - uśredniam kurs, na mniejszych kwotach mam lepszy przelicznik GBP/BTC/PLN, poza tym nigdy się nie śpieszę, czasem poczekam kilka godzin na dogodny kurs czasem dłużej lub krócej. Nie rozumiem, czemu uważasz, że przelewy BTC są realizowane zbyt wolno.

Robię to co najmniej od kilku tygodni, trzeba mieć trochę cierpliwości i panować nad nerwami przy większych kwotach, przyglądając się kursom dłużej można spostrzec pewne prawidłowości i się dużo nauczyć. Na koniec i tak jestem na spory plus w porównaniu do kursów bankowych/kantorowych.

--
pozdrawiam,
demeo

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: crow » środa, 7 września 2011, 02:31

demeo pisze:Nie rozumiem, czemu uważasz, że przelewy BTC są realizowane zbyt wolno.
Chodziło mi o przelew z kantora angielskiego na polski, wymaga to minimum 6 potwierdzeń i zajmuje zwykle ponad godzinę a w tym czasie kurs BTC potrafi spaść o połowę, nie każdy zdecyduje się na takie ryzyko, ja wybrałbym 1,5 euro i przelew w 2 dni.
Z tego co piszesz robisz to na bardzo małą skalę i poświęcasz temu dużo czasu a większość osób chce kliknąć 2 razy i mieć przelew zrealizowany bez zbędnego ryzyka i jak najniższym kosztem. Trzeba brać też pod uwagę że jak ktoś pracuje w UK to będzie przelewał duże kwoty a nie 200-300zł.
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Przemo » środa, 7 września 2011, 03:45

A co to jest jakas umowa ze kurs ma byc tyle i ani grosza wiecej lub mniej? Co to znaczy ryzyko kursowe? Raz jest mala strata a raz maly zysk i w dystansie wychodzi na zero.
Przelew BTC idzie godzine w tym czasie musialo by spasc 5% zebys wyszedl na zero w porownaniu z tradycyjnym przekazem z UK na przecietna kwote o jakich tu mowa a 5% w godzine nie czesto sie zdarza i rownie dobrze moze byc 5% na plus.
A poza tym sa godziny nocne w ktorych raczej nigdy nie ma wahan kursu BTC (a juz na pewno nie wiecej jak 2%) i mozna w tych godzinach robic te przelewy.
Ale jak ktos sra w gacie jak tylko widzi swoj cien i woli nabijac kabze bankierom zlodziejom to jego sprawa.

Rozmowny
Posty: 138
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Grevinsky » środa, 7 września 2011, 09:03

Jak potrzebuje przelać euro do PL robie to przez bank i nic wiecej mnie nie interesuje. Jedno logowanie na konto i wysyłka. Przelewajac przez btc musze najpierw duza ilosc dobrze kupic a nastepnie stresować się czy taka ilość sprzedam. Za płytki rynek na takie akcje. Inwestujac sobie po 100 - 300 euro spoko ale nie jestem wariatem aby przelewac w ten sposob np 4k euro to jest jakies 850 btc obecnie weż teraz wymień 850 btc odrazu jak potrzebujesz kasę nie jadąc kursu do spodu. Na bitchange nawet nie było takiego wolumenu w połowie. A niewydaje mi się wygodnym rozwiązaniem żeby logować sie przez kilka dni i wyprzedawać aby uzyskać określoną ilość zł.

Jest jeszcze bitmarket ale tam jak wystawie taka ilosc btc na sell to bede czekał tydzien aż ktoś to kupi albo ewentualnie jak kupi to pare dni na przelew co już wogóle jest pozbawione sensu biorąc pod uwagę szybki system przelewów.

Obecnie pomysł beznadziejny i niewykonalny. Może za 2 lata.

Tak Przemo bede po nocach przyczajke robił kiedy kurs jest stabilny. No to już wogóle szczyt wygody.
Sprzedaż btc przy obecnym kursie to prawie darowizna!
Nie musisz już więcej tego robić masz alternatywę:
1HaRgCDGEK4Pky4qXFc1AzAyrm4tEsWHHR

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Havamal » środa, 7 września 2011, 12:46

Wiecie co ja widzę 2 rozwiązania.

Bez wątpienia będzie napływ nowych osób które nic nie wiedzą o BTC, a być może są to wartościowe osoby i :

Możemy ich potraktować jak debile lub możemy ich traktować jak debili.

AD1 - jeżeli potraktujemy ich jak debile - to wystarczy dla nowych napisać won . sp. poczytajcie nic nie wiecie nic nie umiecie i wogóle jesteście bezndziejni
Ad2- lub możemy ich traktować jak debili - wtedy możemy założyć że jak są różnice kursowe to mogą się zniechęcić - lub możemy założyć ze debilami do końca nie są i zdją sobie sprawe że są różnice kursowe - no powinno to wiedzieć przynajmniej jako rodzaj ludzki. Ale jeżeli nie wiedzą to trzeba im powiedzieć wszystko - że przelewy trzeba robić w miarę szybko lub jak są wachania kursowe to zaczekać 1 2 dni .... przed zakupem btc i wymianą ich na pln. Trzeba im powiedzieć zeby nie kupowali na raz za dużo i nie sprzedawali na raz za dużo bo rynek nie jest przygotowany żeby utrzymać kurs przy dużych zakupach etc itp.

Nie kady jest tak ineligenty jak Wy. Ale każy patrzy na Was i będzie patrzył i ufał ludziom którzy mają po 100 200 300 +++ postów. Zobaczcie ilu jest użytkowników którzy tylko przeglądają to forum a nic nie piszą. Potrzebujemy każdego - i to od nas zależy jak ta osoba będzie postępowała. Więc jeżeli chcemy traktować ludzi jak debili to sami nie bądźmy debilami.



EDIT:

Tak czy owak chcę zrobić tutorial - bo będzie mi potrzebny dla moich znajomych - z chęcią ten tutorial opublikuję i zrobię z niego audycję.
Proponuję co następuje żeby wspólnie wybrac punkty do niego i krótki osób ja zacznę. (a jeżeli administracja chce to proszę przenieść do nowego wątku ten tutorial)

1. Co to jest bitcoin.
2. Jak zdobyć bitcoiny (giełdy i kopanie)
3. Co można z nimi zrobić
4. Wady i zalety bitcoin
5. Przyszłość btc

Ad1. Bitcoin jest środkiem wymiany w internecie - coś jak punkty - które możemy wymienić na usługi i towary - lub na jakąkolwiek walutę na świecie.
Ad2. Bitcoina można kupić w serwisach takich jak bitchange.pl mtgox lubi nnych podonych lub "wykopać"
Ad3. Mozna je wymienić na usługi lub szybko przekazać na drugi koniec świata gdzie adresat może je wymienić na "swoją" krajową walutę, możemy je trzymać i czekać aż wzrośnie kurs, lub możemy je dowolnie przekazywać
Ad4. Zalety - szybka transakcja - max godzina dwie - niska lub zerowa prowizja Wady - konieczność posiadania klienta - duże wachania kursowe rynku
Ad5. Mówi się żeby btc zastąpiło banki i obrót pieniadzem zwykłym - ja bym wolał żeby współ istniaj z bankami będąc całkowicie niezależnym od nich. BTC służy do czegoś innego - banko do czegoś innego - i tutaj np można: BTC w przyszłości ma służyć jako szybki bezpieczny i niezawodne medium przekazu środków międzynarodowo

To tylko temp to co na górze. Chciałbym to poprostu skonsultować z Wami i zrobić tutorial audio-wideo(wideo jak pdf lub post na forum)
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » środa, 7 września 2011, 13:22

Ja wcześniej wypunktowałem tak:

1. Wstęp - opis systemu Bitcoin
2. Instalacja klienta Bitcoin oraz jego obsługa, przelewanie
3. Zakładanie konta na britcoin.co.uk - przelewanie pieniędzy na konto kantoru/giełdy
4. Zakładanie konta na bitchange.pl/cokolwiek.pl
5. Ustawianie zleceń kupna/sprzedaży przeliczanie kursów
6. Wypłata pieniędzy z kantoru po przelaniu.

Nie namawiam nikogo do przelewania funduszy przez BitCoina, lecz wiem, że bardzo wiele osób będzie tym zainteresowanych. Jednorazowe kwoty rzędy 20-30tys zł czy innej waluty również bym przelewał w inny sposób. Lecz jest cała rzesza ludzi co przelewają grosze i oni mogą zbudować siłę i potencjał dla osób co chcą przelać więcej w przyszłości :)

--
pozdrawiam,
demeo

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: Havamal » środa, 7 września 2011, 13:34

demeo pisze:

3. Zakładanie konta na britcoin.co.uk - przelewanie pieniędzy na konto kantoru/giełdy

O ile konto mogę założyć to nie mam najnmniejszego pojęcia o przelewaniu pieiniędzy do tego czegoś. Jest tam coś w UK jak mbank? lub coś bezprowizyjnego? lub z czego korzysta większość?
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Promowanie BitCoin - tanie przelewy międzynarodowe.

Postautor: demeo » środa, 7 września 2011, 13:40

Havamal pisze:
demeo pisze:

3. Zakładanie konta na britcoin.co.uk - przelewanie pieniędzy na konto kantoru/giełdy

O ile konto mogę założyć to nie mam najnmniejszego pojęcia o przelewaniu pieiniędzy do tego czegoś. Jest tam coś w UK jak mbank? lub coś bezprowizyjnego? lub z czego korzysta większość?

Tak jak najbardziej, w UK wszystkie przelewy międzybankowe są darmowe i realizowane natychmiast (wg. banków do 2h). Oczywiście wszystkie banki posiadają możliwość obsługi konta przez Internet. Trochę inaczej są tutaj rozwiązane numery kont/banków, ale w zasadzie to nic nie zmienia.

--
pozdrawiam,
demeo

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości