Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: barabossa » środa, 10 sierpnia 2011, 18:09

Witam

Na forum sporo jest ludzi, którzy mają bardzo dużą wiedzę na temat systemu bitcoin co można wnioskować np po ich tekstach tutaj.
MAM PYTANIE NA KTÓRE NIE ZNALAZŁEM NIGDZIE W INTERNECIE ODPOWIEDZI.

Do czego jest wykorzystywana olbrzymia moc obliczeniowa sieci bitcoin? Przez kogo jest wykorzystywana?

Teksty w stylu: "do wykonywania obliczeń matematycznych" albo "nie będziemy tłumaczyli do czego bo i tak tego nie zrozumiecie" są na prawdę żałosne.


CZY KTOKOLWIEK WIE DO CZEGO dokłada swoją cegiełkę i komu pomaga w realizacji "nie wiadomo" jakich celów?

Dyskutant
Posty: 189
Rejestracja: 12 lipca 2011
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: pojaszek » środa, 10 sierpnia 2011, 18:18

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: maky » środa, 10 sierpnia 2011, 18:36

barabossa pisze:Na forum sporo jest ludzi, którzy mają bardzo dużą wiedzę na temat systemu bitcoin co można wnioskować np po ich tekstach tutaj.
MAM PYTANIE NA KTÓRE NIE ZNALAZŁEM NIGDZIE W INTERNECIE ODPOWIEDZI.

Do czego jest wykorzystywana olbrzymia moc obliczeniowa sieci bitcoin? Przez kogo jest wykorzystywana?

Teksty w stylu: "do wykonywania obliczeń matematycznych" albo "nie będziemy tłumaczyli do czego bo i tak tego nie zrozumiecie" są na prawdę żałosne.
Doprawdy nie wiem jak i ile szukałeś ale z tego co pamiętam to już pierwszego dnia wiedziałem o co chodzi. Zresztą wszystko w BTC kręci się wokół obliczeń. Wszystko. I jeśli nie wiesz do czego ta moc jest potrzebna to, wybacz, nie wiesz nic.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2073
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: Bemx2k » środa, 10 sierpnia 2011, 20:05

Zakladajac ze mozna by ta cala moc sieci bitcoin odsprzedawac jak myslicie ile by mozna uzyskac za 1 Ghash/s ?
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: maky » środa, 10 sierpnia 2011, 20:09

Bemx2k pisze:Zakladajac ze mozna by ta cala moc sieci bitcoin odsprzedawac jak myslicie ile by mozna uzyskac za 1 Ghash/s ?
A ile płaci Ci boinc? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2073
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: Bemx2k » środa, 10 sierpnia 2011, 20:40

Gdzies kidys czytalem ze samo utrzymanie superkomputera o mocy 25% sieci bitcoin kosztuje dziennie tysiace usd w skali miesiaca milion moze wiec pewnie by mozna jakos przyrobic na udzielaniu mocy obliczeniowej tylko ile ?
BTC>ETH

Hex
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: Hex » środa, 10 sierpnia 2011, 21:05

Można za to w przybliżeniu policzyć, ile kosztuje zużywany prąd przez sieć :)

Mamy teraz około 14TH/s w sieci Bitcoin (dokładnie ciężko oszacować). Zakładając, że przeciętna karta do miningu to Radeon 5830 o wydajności 252 MH/s (na referencyjnych taktach), mamy w sieci (w uproszczeniu) jakieś 55 500 takich kart. Każda zużywa 175W prądu stałego, jeśli założymy średnią sprawność zasilaczy 80% to jest to w sumie 12MW. Ile kosztuje 12MWh? U mnie np. 1kWh = 0,57zł; bywa taniej, bywa drożej. Wychodzi jakieś 7 000 zł na godzinę. 5 milionów złotych na miesiąc. I można to zużycie w praktyce spokojnie pomnożyć przynajmniej x2 bo część koparek to CPU lub mało wydajne GPU (np. używane w pracy, gdy ktoś nie płaci za prąd) a do tego dochodzi zużycie prądu przez inne elementy koparek. Więc spokojnie 10 M PLN / mc :)
Jeśli pomogłem :) 132cfoF2pdxmwEkzbXr5h5asfnX1fE52nt

Obrazek

Tanie risery szukają nowych właścicieli: viewtopic.php?f=29&t=1144

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2073
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Sieć bitcoin - olbrzymia moc obliczeniowa. Do czego?

Postautor: Bemx2k » środa, 10 sierpnia 2011, 21:18

Czyli mozna by zaryzykowac stwierdzenie ze drugie tyle jest do zarobienia gdyby ktos chcial wykozystac moc obliczeniowa sieci bitcoin ;)
BTC>ETH

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości