Pierwsza styczność z miningiem

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza styczność z miningiem

Postautor: irzyk46 » sobota, 9 listopada 2013, 23:41

Witam.
Jestem tu nowy, dlatego chciałem poruszyć wątek w sprawie miningu. Chciałbym się dopytać tych, którzy mieli z tym styczność. Słyszałem, że można coś na tym zarobić tyle, że trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt. Czytałem coś o układach ASIC USB itd. W jaki sprzęt musiałbym zainwestować żeby zarobić dość przyzwoitą sumę pieniędzy? Korzystałem z kalkulatora, który wskazał mi, że przy mocy obliczeniowej 30 GHash/s zarobiłbym 0,3 BTC na miesiąc. Mam nadzieję że się mylę....
Proszę o dokładny opis sprzętu, w który warto zainwestować i co trzeba by było kupić aby zarobić przynajmniej 2000zł na miesiąc...
Bardzo dziękuję i proszę o szybką odpowiedź. ;)

yav
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pierwsza styczność z miningiem

Postautor: yav » niedziela, 10 listopada 2013, 16:09

Chcesz mieś 2000 zł ? Czyli ~ $638.06 USD

Przy obecnym kursie musiał być wydobywać ok. 2 BTC, uwzględniając obecną trudność wydobywania, by to osiągnąć potrzebujesz moc ~ 70 GH/s

Na allegro widzę 10GH/s za 1099 czyli potrzebujesz 7600 na taki start. Tego poziomu.

Oczywiście liczby w przybliżeniu z lekką granicą błędu.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pierwsza styczność z miningiem

Postautor: AdamM » środa, 13 listopada 2013, 14:57

Dodatkowo weź pod uwagę że obliczenia będą poprawne do czasu zmiany trudności. Zmiany trudności ostatnio wypadają co 10 dni.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pierwsza styczność z miningiem

Postautor: bl4ck » środa, 13 listopada 2013, 15:47


Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości