Cebula

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cebula

Postautor: Kimono » środa, 8 czerwca 2011, 19:05

Coś ostatnio mi się wydaje, że co raz więcej adresów IP z TOR-a jest blokowanych. Czasem cieżko trafić.

Bez przesadyzmu proszę - przecież jasne jest, że ludzie z tych kregów mogą mieć częściej niż przeciętna świra na takim punkcie, więc jasne też jest, że blokada chyba na dobre społeczności nie wyjdzie.

Apeluję o rozsądek więc :-).
Ostatnio zmieniony środa, 8 czerwca 2011, 20:49 przez Kimono, łącznie zmieniany 1 raz.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: KiLeRrosS » środa, 8 czerwca 2011, 20:05

W całej rozciągłości - POPIERAM!
Niestety, sporo IP już zblokowanych. Przecież ich blokowanie mija się z jakimkolwiek celem.
Również wnoszę o zniesienie niepotrzebnych blokad.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: severson » środa, 8 czerwca 2011, 20:26

Jak to niepotrzebne? Przecież nikt chyba blokad na losowe adresy nie nakłada :)
Domniemam, ;) że blokady nie były zakładane bez powodu.
Jak ktoś zna sposób na uspokojenie użytkowników TOR-a, to niech się podzieli.
Bezcelowe też to nie jest, bo liczba adresów TOR jest skończona...
Sry, ale jak się __wybiera__ TOR-a, to nie tylko z korzyściami, ale też z tymi gorszymi konsekwencjami.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: Prze_koles » środa, 8 czerwca 2011, 20:30

Kompromisem by było po prostu powiadomienie innych użytkowników kto korzysta z TORa. Np. jak dany post był napisany przez TORa to się taka cebulka mała pojawi obok ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: KiLeRrosS » środa, 8 czerwca 2011, 22:06

severson pisze:Jak to niepotrzebne? Przecież nikt chyba blokad na losowe adresy nie nakłada :)
Nie mam pojęcia, jaki cel ma blokowanie konkretnego IP z TORa. Przecież korzystając z sieci TOR w każdej sekundzie moge zmienić IP na inne, więc blokowanie pojedynczych adresów mija się z celem - kapiszi :?:
Logika wskazuje na dwa rozwiązania - wpuszczamy wszystkich z TORa, albo nikogo...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Cebula

Postautor: zwierzak » wtorek, 12 lipca 2011, 17:20

KiLeRrosS pisze:
severson pisze:Jak to niepotrzebne? Przecież nikt chyba blokad na losowe adresy nie nakłada :)
Nie mam pojęcia, jaki cel ma blokowanie konkretnego IP z TORa. Przecież korzystając z sieci TOR w każdej sekundzie moge zmienić IP na inne, więc blokowanie pojedynczych adresów mija się z celem - kapiszi :?:
Logika wskazuje na dwa rozwiązania - wpuszczamy wszystkich z TORa, albo nikogo...
Nikogo, to jest dobre rozwiązanie. Po co wam ukrywanie się za torem? Przecież na tym forum nie robimy niczego nielegalnego.
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: severson » wtorek, 12 lipca 2011, 22:16

KiLeRrosS pisze:
severson pisze:Jak to niepotrzebne? Przecież nikt chyba blokad na losowe adresy nie nakłada :)
Nie mam pojęcia, jaki cel ma blokowanie konkretnego IP z TORa. Przecież korzystając z sieci TOR w każdej sekundzie moge zmienić IP na inne, więc blokowanie pojedynczych adresów mija się z celem - kapiszi :?:
Logika wskazuje na dwa rozwiązania - wpuszczamy wszystkich z TORa, albo nikogo...
Z niczym się nie mija.
Jeśli z 1% węzłów wyjściowych TOR będzie się działo coś złego, to 1% będzie zablokowane i łącząc się przez TOR będziesz miał 1% szans na porażkę.
Jeśli z 86% węzłów wyjściowych TOR będzie się działo coś złego, to 86% będzie zablokowane i łącząc się przez TOR będziesz miał 86% szans na porażkę.
A jeśli jedna osoba będzie uporczywie psuć coś przez TOR, to w końcu wyczerpie całą pulę adresów i będzie spokój. :)

A jak to sobie wyobrażasz?
a) pozwalanie na złe zachowanie, pod warunkiem, że odbywa się przez TOR, czy
b) blokowanie użytkowników TOR na wszelki wypadek, nawet jeśli nic złego się nie dzieje?

Bo ja bym wybrał opcję trzecią: jeśli dzieje się coś złego, to blokujemy IP bez wchodzenia w szczegóły techniczne i zastanawiania się, czy jest to adres uczelni, tor, IP neostrady, jakieś proxy, hotspot czy może coś innego o czym opiekunowie forum nie musieli słyszeć.

Niestety, tak w życiu bywa, jeśli bierzesz sobie żonę, to zazwyczaj nabywasz w pakiecie z teściową, kupując samochód niejako zgadzasz się na dodatkowe wydatki, a anonimizując się przez TOR bierzesz na siebie ryzyko blokad.
Już nie raz mówiłem przy różnych okazjach i jeszcze w wielu będę powtarzał: nie możesz być zły na kogoś za skutki własnych decyzji.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: qertoip » środa, 13 lipca 2011, 17:21

TOR to półśrodek. Lepiej korzystać z anonimowego VPN-a.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: Lenny_ » środa, 13 lipca 2011, 18:13

anonimowy VPN to też półśrodek lepiej korzystać z TORa przez anonimowego VPNa z anonimowego proxy ;)
Przydatne programy / linki -- http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=534 -- dorzuć swoje znaleziska!

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cebula

Postautor: KiLeRrosS » środa, 13 lipca 2011, 18:15

severson, super, warto było czekać ponad miesiąc na Twoją wypowiedź.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Cebula

Postautor: zwierzak » środa, 13 lipca 2011, 20:07

Lenny_ pisze:anonimowy VPN to też półśrodek lepiej korzystać z TORa przez anonimowego VPNa z anonimowego proxy ;)
Ale półśrodek i półśrodek nie daje nam pełnego środka komunikacji, a tylko kolejny półśrodek lub jak kto woli 3/4środek.
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość