Zmiana serwera forum

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmiana serwera forum

Postautor: Bitmar » piątek, 30 marca 2012, 21:11

Właśnie zmieniamy serwer forum na szybszy. Przez pewien czas mogą nie działać niektóre funkcję. Proszę zgłaszać wszystkie problemy. Chwilowo też nie działa zakładanie nowych kont.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: Bitmar » niedziela, 1 kwietnia 2012, 12:54

Wszystko już powinno działać. Jeśli ktoś zauważy błąd proszę zgłaszać.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: Prze_koles » niedziela, 8 kwietnia 2012, 01:09

Widać zmiany. Wcześniej trochę muliło, a teraz ładuje się natychmiast.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: b0il3r » niedziela, 29 lipca 2012, 22:26

obecnie (od kilku dni) forum muli strasznie, lub calkowicie nie dziala ;/
jaka jest tego przyczyna, czyzby wzmozone zainteresowanie BTC :mrgreen: :D
pomoglem :arrow: 1CTkaZbY9iWx3EuLZUmuUmkhb7JfXwcnBX :mrgreen: BTC

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: Bitmar » niedziela, 29 lipca 2012, 23:49

b0il3r pisze:obecnie (od kilku dni) forum muli strasznie, lub calkowicie nie dziala ;/
jaka jest tego przyczyna, czyzby wzmozone zainteresowanie BTC :mrgreen: :D
Niestety przyczyną wolnego działania jest VPS, po rozsypce serwera musiałem przenieść forum na tani VPS właśnie. A to, że nie działało przez chyba dzień to jakiś pajac (domowy hakier windowsiarz) bawił się w DDos a że byłem właśnie na działce więc późno mogłem zareagować. Za jakiś czas przeniosę wszystko na dedyka i pozabezpieczam jak należy bo teraz to jest tylko tymczasowo.

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: virus » poniedziałek, 30 lipca 2012, 10:48

Wystarczy dobrze skonfigurowany nginx z przodu i po problemie z prostymi DoS-ami ... przed DDoS to raczej ciezko sie zabezpieczyc, ale sa hostingownie ktore to oferuja.

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: LordNET » czwartek, 16 sierpnia 2012, 22:14

Forum ostatnio muli niemiłosiernie ;]

Rozmowny
Posty: 98
Rejestracja: 1 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: misiek » czwartek, 16 sierpnia 2012, 22:18

Spróbujcie klikać w linki od razu po załadowaniu - śmiga. Jak tylko chwilę się coś poczyta albo przejdzie na inną stronę, to pierwsze 1-2 żądania potrafią uśpić.

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: LordNET » piątek, 17 sierpnia 2012, 11:45

No to w apachu jest ustawiona zbyt mala ilosc watkow lub polaczen na watek

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: lenny » piątek, 17 sierpnia 2012, 22:19

Forum obecnie tak zamula, że ledwo da się pracować. A średnia ilość użytkowników w tej chwili oscyluje w granicach 25-30 osób.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: Bitmar » sobota, 18 sierpnia 2012, 10:25

W planach na przyszły tydzień lub dwa jest serwer dedykowany więc sytuacja się znacznie poprawi. Serwer pójdzie z moich środków, pozostaje problem 99zł miesięcznie za łącze 50Mbit, które zamierzam odzyskać z reklam, myślicie że się uda ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: prezes » sobota, 18 sierpnia 2012, 13:38

Jak grono użytkowników w Polsce będzie się powiększać tak jak ostatnio to myślę, ze jest szansa na pokrycie z reklam opłaty za łącze jak będzie spadać to może być ciężko.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: lenny » sobota, 18 sierpnia 2012, 14:28

Zrób publiczną listę dotacji w wątku na forum, jak będą widoczne nicki tych, którzy podarowali kilka BTC na opłaty za łącze i serwer, to wtedy bardzo wiele osób się zdecyduje na dotację, to nawet udowodnione naukowo (taki trik daje większą motywację, że inni ludzie nas zobaczą, jacy to jesteśmy bogaci i szczodrzy). Jak się uda to zbierzesz fundusze na kilka miesięcy do przodu i nie będzie problemu.
Można też zrobić tak jak na bitcointalk i wielu innych forach - donator uzyskuje specjalny tytuł na forum, tam jest to "Hero Member" czy jakoś tak.

Rozmowny
Posty: 98
Rejestracja: 1 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: misiek » sobota, 18 sierpnia 2012, 19:10

Rozumiem, że na serwerze jest tylko strona i forum, tak? Jeśli odpowiedź brzmi tak to przecież dedyk to jak z kombajnem na 1 kłos zboża. Nawet na jakiś 1-1,5Ghz i 1-1,5GB RAMu spokojnie to poleci dla 50-100 online (zależnie jak będą klikać).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: Bitmar » sobota, 18 sierpnia 2012, 19:15

misiek pisze:Rozumiem, że na serwerze jest tylko strona i forum, tak? Jeśli odpowiedź brzmi tak to przecież dedyk to jak z kombajnem na 1 kłos zboża. Nawet na jakiś 1-1,5Ghz i 1-1,5GB RAMu spokojnie to poleci dla 50-100 online (zależnie jak będą klikać).
Dobrze myślisz i w teorii tak powinno być, jednak okazuje się że VPS'y nie dają rady, dlatego będzie dedyk.

Rozmowny
Posty: 98
Rejestracja: 1 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: misiek » sobota, 18 sierpnia 2012, 19:23

Mam kobyłkę z webh.pl "Full" za połowę ceny, bo skorzystałem z promocji. Jest to OpenVZ, jednak stronom www czy np. TSowi to nie przeszkadza. Ciągnął 130 osób online na vB 4, które nie było w żaden sposób optymalizowane. Nawet na kilka dni wyłączyłem całkowicie cache dla js/css/zdjęć (wymuszone pobieranie) i jakoś strasznie nie zabolało. Dodatkowo na VPSie stoi TeamSpeak, którego używam podczas rozgrywek i kilka innych cięższych skryptów. Te 130 osób było na 1 workerze nginxa (1 rdzeń), bo potrzebowałem mieć 2 rdzeń wolny. Ustawienia php-fpm mogę podesłać (ustawienia grupy, bo całego php miałem prawie domyślnego).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: Bitmar » sobota, 18 sierpnia 2012, 19:41

misiek pisze:Mam kobyłkę z webh.pl "Full" za połowę ceny, bo skorzystałem z promocji. Jest to OpenVZ, jednak stronom www czy np. TSowi to nie przeszkadza. Ciągnął 130 osób online na vB 4, które nie było w żaden sposób optymalizowane. Nawet na kilka dni wyłączyłem całkowicie cache dla js/css/zdjęć (wymuszone pobieranie) i jakoś strasznie nie zabolało. Dodatkowo na VPSie stoi TeamSpeak, którego używam podczas rozgrywek i kilka innych cięższych skryptów. Te 130 osób było na 1 workerze nginxa (1 rdzeń), bo potrzebowałem mieć 2 rdzeń wolny. Ustawienia php-fpm mogę podesłać (ustawienia grupy, bo całego php miałem prawie domyślnego).
Misiek, wszystko się zgadza, ja też jadę na OpenVZ w teorii wszystko powinno pięknie chodzić jak na takie zapotrzebowanie, niestety VPSów na jednym serwerze jest wiele a firmy oszczędzają jak się da i czasem ładują ich za dużo na 1 maszynie, niech sie znajdzie jeszcze jakiś jasiek co zacznie szaleć i puści skrypt mielący dyskiem na maksa to wszystkie VPS inne stoją. I tak się dzieje teraz, głównie działa wszytko pięknie ale czasem ktoś inny robi coś na swoim VPSie i forum stoi.

Rozmowny
Posty: 98
Rejestracja: 1 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: misiek » sobota, 18 sierpnia 2012, 20:24

W jakiej firmie masz VPS (wybacz, że z lenistwa sam nie sprawdzę)?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: Bitmar » sobota, 18 sierpnia 2012, 20:52

misiek pisze:W jakiej firmie masz VPS (wybacz, że z lenistwa sam nie sprawdzę)?
Firma Amerykańska przyjmująca BTC i kody mtgoxa (to z lenistwa) a serwery są w Niemczech, słynny Hetzner :) ale Hetzner wynajmuje im dedyki a oni sami stawiają VPSy. Nie ważne gdzie się ma VPSa zawsze może znaleźć się prędzej czy później jasiek który zamuli cały serwer a najłatwiej jest właśnie muląc dyskiem. Sam sprawdzałem że uruchomienie klienta bitcoin bez bloków zmula na maksa wszystkie VPSy na serwerze :) A odpal ich kilka i nawet się do nich nie zalogujesz :)

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zmiana serwera forum

Postautor: LordNET » niedziela, 19 sierpnia 2012, 20:35

Albo ten VPS jest tragiczny (ile kosztuje? i co ma gwarantowane) albo konfiguracja jest standardowa w apachu/mysqlu. Jeżeli nie masz większej ilości stron to lepiej pogadać z jakaś firma hostingowa która potrafi i ma czas na skrojenie optymalnej oferty, głownie zapotrzebowanie na cpu i ilość zapytań do bazy. Jak zaczynałem kilka lat temu to taka firma dla mnie był admin z neteasy najpierw hosting, potem odpowiedni vps, a na końcu jako admin dedyka w razie potrzeby. Obecnie od kilku lat mam dedyka w ovh i sam to ogarniam ale posiadam kilkadziesiąt domen i kilka for które maja bazy po XXX MB :) na tak małe forum to nawet najmniejszy vps będzie rakietą o ile ktoś kumaty zoptymalizuje na nim usługi np nginx+php+tuning MySQLa

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości