Nowy dział: Edukacja

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 55
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy dział: Edukacja

Postautor: Bincode » wtorek, 24 maja 2011, 10:47

Z uwagi na to, że wiele osób zaczyna żywić zainteresowanie Bitcoinem, ale nie każdy posiada wiedzę z dziedziny ekonomii i informatyki, proponuję dodać dział Edukacja.

Przeznaczenie jego było by raczej informacyjne, aniżeli dyskusyjne. Na pewno jakość dyskusji na forum poprawi się, gdy zamieścimy nieco informacji o obecnym systemie walutowym.

Proponuję zawrzeć podstawowe tematy:
- Współczesny system ekonomii,
- Studium przypadku - kryzysy finansowe,
Bit do bita i zwróci się na rachunek za prąd.
Wspomóż polską inteligencję: 1GYxxgoLNMMdtUmfDXzvU7nEHipoKgrBtu choćby kwotą do siedmiu zer (po przecinku).

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowy dział: Edukacja

Postautor: SHV » wtorek, 24 maja 2011, 11:01

Ja proponuje zrobić FAQ, nazwać dział po prostu: Najczęściej zadawane pytania i tam umieszczać odpowiedzi na tematy często poruszane przez nowych użytkowników. Zapobiegnie to w dużej mierze powatarzaniu wątków, które już były omawiane.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 55
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowy dział: Edukacja

Postautor: Bincode » środa, 25 maja 2011, 00:30

FAQ powstanie (powstaje) na polskiej stronie bitcoina. Nie da się w takim FAQ zmieścić całego lasu linków do materiałów edukacyjnych :) Sam znalazłem parę takich ciekawszych prezentacji na temat ekonomii. Mnie samemu czasem chce się zadać głupie pytanie, a wolę rozwinąć dyskusję, niż pisać na dwa głosy książkę do ekonomii od nowa. Przynajmniej tym się kierowałem proponując nowy dział.
Bit do bita i zwróci się na rachunek za prąd.
Wspomóż polską inteligencję: 1GYxxgoLNMMdtUmfDXzvU7nEHipoKgrBtu choćby kwotą do siedmiu zer (po przecinku).

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość