Kupiłes portfel sprzętowy Ledger , Trezor z " bezpiecznie wydrukowanym" seed-em? Uważaj bo to próba kradzieży

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: uk

Kupiłes portfel sprzętowy Ledger , Trezor z " bezpiecznie wydrukowanym" seed-em? Uważaj bo to próba kradzieży

Postautor: doodo » niedziela, 20 grudnia 2020, 10:30

Do powyższych dywagacji mogę tylko dodać ze kilka lat temu zakupiłem legara na eBay. Wszystko pięknie zapakowane w folie i wydrukowany seed - jedyne co na pierwszy rzut oka wydawano się podejrzane dla osoby wchodzącej w świat krypto to cena bo był 3 razy tańszy od pozostałych oraz ten pięknie wydrukowany seed - jak się okazało po przeczytaniu instrukcji seed'a nie powinno tam być. Jak wiec widać ktoś był w stanie zainwestować trochę czasu oraz środków i jak zaczęło się robić głośno o krypto teraz sprawdza te wszystkie starannie przechowywane seed'y. Kolejna rzeczą jest to ze nauka kosztuje - jednych więcej innych mniej. Dopóki to wszystko się kreci straty można odrobić. Pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Skradziono mi ETH z Ledger Nano S

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 20 grudnia 2020, 14:00

doodo pisze: niedziela, 20 grudnia 2020, 10:30wydrukowany seed
No to jak go użyłeś to nie masz kasy xDDD
Przecież to najstarszy numer świata "ten seed został wygenerowany w bezpieczny sposób specjalnie dla ciebie". Zapomnieli tylko napisać, że sami też patrzą czy coś się na nim pojawia xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skradziono mi ETH z Ledger Nano S

Postautor: koparki » niedziela, 20 grudnia 2020, 14:06

rav3n_pl pisze: niedziela, 20 grudnia 2020, 14:00Przecież to najstarszy numer świata "ten seed został wygenerowany w bezpieczny sposób specjalnie dla ciebie".
Patrząc na nasz wątek "piramidy i scamy" jestem pewien że ten numer przechodzi u jednego na 100 na pewno ;)
@doodo dzięki za relację z unboxingu ;) za moment zrobiłę z tego wątek dla przestrogi w odpowiednim dziale.

Gdyby ktos trafił na takiego sprytnego sprzedawcę to dobrze byłoby to jakoś ukrócić , bo taki proceder doprowadzi do obrabowania kogoś i psuje to ogólnie obraz idei kryptowalut.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupiłes portfel sprzętowy Ledger , Trezor z " bezpiecznie wydrukowanym" seed-em? Spraw aby sprzedawcę odwiedziła polic

Postautor: adiqq » niedziela, 20 grudnia 2020, 14:17

pomysł jak najbardziej słuszny, ale wyobrażasz sobie reakcje policjantów po takim zgłoszeniu?
Czy z formalnego punktu widzenia sprzedawca popełnił przestępstwo?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupiłes portfel sprzętowy Ledger , Trezor z " bezpiecznie wydrukowanym" seed-em? Spraw aby sprzedawcę odwiedziła polic

Postautor: koparki » niedziela, 20 grudnia 2020, 14:22

@adiqq oczywiście sam w sobie zakup z wydrukowanym seedem to nawet nie jest podejrzenie popełnienia przestępstwa , to musiałby być jakiś zakup kontrolowany, nie sądzę że jest to realne , skoryguję tytuł wątku na bardziej realny.

jeśli ktoś jeszcze dostał portfel z dołączonym wydrukiem seeda niech da znać , jestem ciekaw czy wałek jest popularny.
Zresztą strach cos takiego kupować poza oficjalną dystrybucją. Ale i producent Ledgera zapracował sobie na brak zaufania wyciekiem do netu danych personalnych osób które zakupiły portfel sprzętowy !
---

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości