Prace modernizacyjne na forum

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 08:05

@ekonokomik
@Multi

Ja też wolę forum na całą szerokość ekranu, ale ludzie na to narzekali (dlaczego nie wiem). Ciężko tu zadowolić wszystkich. Będę robił chyba ankiety odnośnie ważniejszych funkcji forum i zdecyduje większość.

Z ikonami zrobię porządek, ale są te same co w starym forum.
Link z aktywnymi tematami będzie, to nie problem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: ExcaliburPLL » wtorek, 12 lipca 2016, 08:07

Pamiętam moją administrację forum FSO-PTK (porównywalne a na pewno starsze do tego). Jak zaczynałem to był przemo i zarżnięta baza danych. Konwersja w dół na phpbb2, potem phpbb3, jęki i zawodzenie ludzi doprowadzało do wściekłości. Potem przeskok na chwilę do komercyjnego vBulletin i krzyki a co to a po co to?! W końcu w nocy przeszedłem finalnie na smf i wreszcie jest spokój. Wreszcie = 2 lata. DWA LATA! Tyle trwało aby ludzie się przyzwyczaili do nowego silnika i wyglądu. Teraz nie wyobrażają sobie powrotu do phpbb.

Po co o tym piszę? A po to abyście dali święty spokój adminowi. Niech pracuje w spokoju. Dostrajanie jakiejkolwiek witryny to niekończąca się praca - ZAWSZE komuś coś nie będzie pasować. Rolą admina jest znaleźć równowagę między niezadowoleniem (chwilowym) userów a ilością pracy do wykonania.

W moim przypadku zamykałem forum na kilka godzin i otwierałem dopiero jak kończyłem. Bluzgi były, owszem. Ale z czasem się skończyły...

Czego adminowi już teraz życzę z całego serca - robisz dobrą robotę. Tak trzymaj.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 08:09

Multi pisze: Druga sprawa nie widać, że ktoś napisał coś nowego na forum.
na górze - Forum->nieprzeczytane posty. Po południu wyciągnę to tak jak było w starym forum aby wystarczył jeden ruch myszki.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: afrus » wtorek, 12 lipca 2016, 08:15

A ponarzekam a co :) Bardziej wyraźnie oznaczyć aktywne topiki, nie widać tematów z nowymi postami, może pada mi na oczy ale ciężko odróżnić.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 08:28

Na początek poszerzyłem forum na 100% zgodnie z waszymi sugestiami. Czekam teraz na krytykę ludzi którzy lubią puste paski po bokach i nie wiedzą do czego jest funkcja zoomu w przeglądarkach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: slasta » wtorek, 12 lipca 2016, 08:37

I jeszcze jedno, gdzie jest opcja - oznacz jako przeczytane.

edit.
a jest schowany w menu Forum.
Czy komunikat informujący że temat został oznaczony jako przeczytany jest konieczny, skoro z własnej woli kliknąłem, oznacz jako przeczytane, nie ma chyba potrzeby mnie o tym informować i zmuszać do dodatkowego klikania żeby zamknąć komunikat.
Bitmar pisze:Na początek poszerzyłem forum na 100% zgodnie z waszymi sugestiami. Czekam teraz na krytykę ludzi którzy lubią puste paski po bokach i nie wiedzą do czego jest funkcja zoomu w przeglądarkach.
dla mnie tak jest ok, tylko zmniejszył bym szerokość lewego panelu (info o autorze czy jak to tam nazwać) bo między nim a postem jest dużo wolnej przestrzeni.

element który pojawia się po kliknięciu w chmurkę kontaktowanie z lewego panelu nie wyświetla się prawidłowo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: ExcaliburPLL » wtorek, 12 lipca 2016, 09:18

slasta pisze:zmniejszył bym szerokość lewego panelu (info o autorze czy jak to tam nazwać) bo między nim a postem jest dużo wolnej przestrzeni.

element który pojawia się po kliknięciu w chmurkę kontaktowanie z lewego panelu nie wyświetla się prawidłowo
Wtedy data rejestracji się "złamie".

Element istotnie wyskakuje chyba w iframe i nie działa prawidłowo - teksty się nakładają. Jakaś warstwa "on-top" byłaby wzorowa.

EDIT:

Strona wygląda idealnie w Microsoft Edge. Co dziwne na chromie wskakuje domyślnie... wersja mobilna.
Dość istotna sprawa - proponuję się przyjrzeć tematowi w wolnej chwili.

EDIT2:

Wersja mobilna wskakuje "w locie" w przypadku powiększenia strony (CTRL + +). Osoby z wadą wzroku będą niepocieszone :) Zazwyczaj powiększam stronę, żeby lepiej widzieć a tu taki zonk :( Dzieje się to oczywiście we wszystkich przeglądarkach - W Edge również.

No i taka sugestia: czy prawy panel boczny może być wyświetlany tylko na stronie głównej czy musi być na wszystkich? Na głównej pasuje rewelacyjnie. Przy czytaniu wątków forum zabiera niepotrzebnie miejsce...
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 lipca 2016, 09:27 przez ExcaliburPLL, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: bitmon » wtorek, 12 lipca 2016, 09:25

Forum myślę nabiera lepszych kolorów niż te stare. Jedynie trzeba poprawić kilka rzeczy. Większość można zrobić poprzez CSS. Dobre narzędzie do sprawdzenia jest stylish w firefox.

Mnie logo forum i posty czy kurs nie interesują gdy wchodzę na forum. Stąd wywaliłem sobie to.
Te rzeczy można by wrzucić do Menu, które rozwija się na cały ekran.

http://pokazywarka.pl/n3d72z/ (adminie dałeś za duże limity na zdjęcia i załączniki "Obrazki mogą mieć maksymalną wysokość 768 pikseli.)



Reguły dla stylish.
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("forum.bitcoin.pl") {

#wrap {
max-width: 100%;
}
#sidebar {
display: none;
}
#body-with-sidebar {
margin-left: 0;
}
#inner-body-with-sidebar {
margin-left: 0;
}
.headerbar {
display: none;
}
}
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 lipca 2016, 09:29 przez bitmon, łącznie zmieniany 1 raz.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4008
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: __kot__ » wtorek, 12 lipca 2016, 09:27

Spoko @Bitmar - minie trochę czasu, kilka ulepszeń do szablonu i będzie git. Jak zawsze :)
Dobra robota z migracją - wszystko działa. To najważniejsze :)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Chancellor » wtorek, 12 lipca 2016, 09:31

Co do działania strony na telefonach – moim zdaniem jest nieźle, testowałem na Galaxy S5 i iPhone 5S. Pod Safari na iOS występuje znany bug ze zmianą skali strony przy obrocie do orientacji poziomej, czcionka robi się za duża. Znakomicie na ekranach o dużej gęstości piksela wyglądają wektorowe ikonki. Niestety bardzo in minus odstaje tu logo bitcoin.pl, oraz loga partnerów. Zdecydowanie warto byłoby je dać w formacie SVG, tym bardziej, że wszystkie są – jak mi się zdaje – zrastrowanymi wektorami. Tak samo bitmapą jest ramka z wykresem kursu i notowaniami giełd, ale tu pewnie niewiele da się poradzić.

Mi osobiście brakuje białej skórki, ale nie będę narzekał, tylko spróbuję za pomocą GreaseMonkey podmienić lokalnie arkusze stylów na własne wersje. Paradoksalnie z nowym wystrojem forum będzie to łatwiejsze, bo tu praktycznie nie ma bitmap, które trzebaby przerabiać.

Popieram postulat wydobycia bardziej na wierzch „aktywnych tematów” i „nieprzeczytanych postów”.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: slasta » wtorek, 12 lipca 2016, 09:43

ExcaliburPLL pisze:
slasta pisze:zmniejszył bym szerokość lewego panelu (info o autorze czy jak to tam nazwać) bo między nim a postem jest dużo wolnej przestrzeni.

element który pojawia się po kliknięciu w chmurkę kontaktowanie z lewego panelu nie wyświetla się prawidłowo
Wtedy data rejestracji się "złamie".
Do złamania to jeszcze daleko, a przynajmniej przy rozdziałce FHD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: majkel_94 » wtorek, 12 lipca 2016, 09:49

ekonokomik pisze:2. Co komu przeszkadzała skalowalna szerokość?! Przy monitorze HD puste pasy po bokach to 35% ekranu. Po co?? Chyba od początku www nie wymyślono niczego lepszego niż skalowalność stron :P
Życzę powodzenia w czytaniu tekstu na 24" monitorze, gdzie linijka jest na całą szerokość - raz że niewygodnie kręcić głową, zamiast omiatać kolumnę tekstu wzrokiem, to jeszcze ciężko się przerzuca wzrok z linijki na linijkę i przeskakuje do innego fragmentu wypowiedzi :P

Jakby ktoś chciał optymalizację pod 1080p, to polecam dodatek stylish do przeglądarki ;)

Kod: Zaznacz cały

#wrap {
    max-width: 1280px !important;
}

#body-with-sidebar, #inner-body-with-sidebar {
    margin-left: 0;
}

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 lipca 2016, 10:14

__kot__ pisze:Dobra robota z migracją - wszystko działa. To najważniejsze :)
Hmmm, tipowanie działa ?

Bez obrazy dla nikogo, ale dobra migracja to jest taka, która nie traci po drodze żadnej funkcji.

O czytelności nawet nie wspominam, bo nowa skórka jest zdecydowanie mniej czytelna od starej. Mam nadzieję, że albo uda się do tego przyzwyczaić, albo @Bitmar zrobi wystarczające poprawki.

Szczerze mówiąc to to nowe forum i tak jest zacofane w stosunku do dzisiejszych standardów webowych (a na pewno dało się to zmienić z użyciem wtyczek). Mam na myśli głównie:
- Brak tagów
- Brak funkcji wołania usera małpą (@Bitmar)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 10:21

ShadowOfHarbringer pisze: - Brak funkcji wołania usera małpą (@Bitmar)
No przecież jest, właśnie mnie wywołałeś.

Pisałem w pierwszym poście, że napiwki są następne w kolejce i pojawią się w najbliższym czasie. Czytelność i poręczność będzie naprawiana zgodnie z waszymi sugestiami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: wrip » wtorek, 12 lipca 2016, 10:29

slasta pisze:
ExcaliburPLL pisze:
slasta pisze:zmniejszył bym szerokość lewego panelu (info o autorze czy jak to tam nazwać) bo między nim a postem jest dużo wolnej przestrzeni.

element który pojawia się po kliknięciu w chmurkę kontaktowanie z lewego panelu nie wyświetla się prawidłowo
Wtedy data rejestracji się "złamie".
Do złamania to jeszcze daleko, a przynajmniej przy rozdziałce FHD
Dla mnie ten pasek odstępu też jest zbyt wielki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: ExcaliburPLL » wtorek, 12 lipca 2016, 10:37

wrip pisze:
slasta pisze:
ExcaliburPLL pisze: Wtedy data rejestracji się "złamie".
Do złamania to jeszcze daleko, a przynajmniej przy rozdziałce FHD
Dla mnie ten pasek odstępu też jest zbyt wielki.
Pozostaje zmienić w kodzie aby to lewa kolumna i odstęp był stałą wielkością a reszta tabeli skalowalna - wtedy zadowoli się wszystkich :)

W HD-Ready 1366x768 forum jest idealne, po przeskalowaniu w górę istotnie przerwa robi się zauważalna.

Spoko, admin na pewno coś wymyśli ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: adam1226 » wtorek, 12 lipca 2016, 10:48

majkel_94 pisze:
ekonokomik pisze:2. Co komu przeszkadzała skalowalna szerokość?! Przy monitorze HD puste pasy po bokach to 35% ekranu. Po co?? Chyba od początku www nie wymyślono niczego lepszego niż skalowalność stron :P
Życzę powodzenia w czytaniu tekstu na 24" monitorze, gdzie linijka jest na całą szerokość - raz że niewygodnie kręcić głową, zamiast omiatać kolumnę tekstu wzrokiem, to jeszcze ciężko się przerzuca wzrok z linijki na linijkę i przeskakuje do innego fragmentu wypowiedzi :P

Jakby ktoś chciał optymalizację pod 1080p, to polecam dodatek stylish do przeglądarki ;)

Kod: Zaznacz cały

#wrap {
    max-width: 1280px !important;
}

#body-with-sidebar, #inner-body-with-sidebar {
    margin-left: 0;
}
kto w dzisiejszych czasach uzywa takiego wielkiego monitora... wiekszosc pewnie telefony ewentualnie laptopy.. max 19cali.. a i mysle ze na to mozna cos poradzic, no wlasnie sam mozesz sobie ustawic pewnie jakies lokalne style itp

a u mnie dalej jest syf - mnostwo miejsca po boku (firefox) natomiast w chromie mam ten pasek poczny z newsami itd (jako niezalogowany)

I wiem, ze to okrutne co napisze, ale trzeba bylo zrobic wersje bete przed finalnym przejsciem...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: majkel_94 » wtorek, 12 lipca 2016, 11:02

adam1226 pisze:kto w dzisiejszych czasach uzywa takiego wielkiego monitora... wiekszosc pewnie telefony ewentualnie laptopy.. max 19cali..
Przepraszam, ale w jakim świecie Ty żyjesz? Masz 50 lat jak zbiges i ostatni monitor kupiłeś 10 lat temu?

Teraz 22 i 24 cale to jest absolutny standard do desktopów, tak samo jak nikt nie kupuje obecnie 29" TV chyba że ma 20m2 i brak miejsca na normalny telewizor :P
W przypadku laptopów króluje 1366x768, 15,6" jest najpopularniejsze. No ale im nie grozi problem za szerokiego ekranu :D

Obecnie CSS pozwala na RWD, więc nie widzę problemu żeby do 1280px było forum full screen, a potem 80% albo nawet max 1440px ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: wrip » wtorek, 12 lipca 2016, 11:12

A nie są dla was za małe kontrasty np cytowane wypowiedzi - powinno być to bardziej wyróżnione.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 lipca 2016, 11:20

Bitmar pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: - Brak funkcji wołania usera małpą (@Bitmar)
No przecież jest, właśnie mnie wywołałeś.
Serio to działa, @Bitmar ?

To wywołaj Ty mnie teraz. Chcę zobaczyć gdzie to się pojawi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Administrator mówi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości