Karta podarunkowa ethereum

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta podarunkowa ethereum

Postautor: Bobi09 » środa, 8 maja 2024, 19:41

Witam wszystkich na początek.
Mam taki kłopot . Dostałem niedawno kartę podarunkową na której jest ethereum .
Ktoś mi podpowie jak ją dodać do portfela ?
Coś takiego ...
https://mybroadband.co.za/news/cryptocu ... dwide.html
Dla mnie to nowość i nie wiem jak to zrobić .
Mam coinbase i bybit , ale nie wiem czy to odpowiednie ...
Dziękuję jeśli komuś się będzie chciało ...
Pozdrawiam społeczność .

Początkujący
Posty: 287
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 208
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Karta podarunkowa ethereum

Postautor: multan » piątek, 10 maja 2024, 08:42

O, widzę świeżą krew...

Adres publiczny konta, na który robi się wpłaty i gdzie możesz sprawdzić saldo masz w QR kodzie oraz poniżej ten jawny ciąg znaków na karcie.
Więc osoba, która taką kartę podarowuje dokonuje wpłaty na ten adres, jest on widoczny dla wszystkich w blokchainie.

Saldo możesz sprawdzić np. na https://etherscan.io oraz może to zrobić każdy kto zna ten adres (np. spisał z kart)

Pod zdrapką masz klucz prywatny tzw. seed, zestaw słów dzięki którym dostajesz się do tych środków.
Seed to jest to najbardziej poufna i prywatna rzecz w całym świecie kryptowalut, każdy kto go zna ma dostęp do środków danego adresu publicznego. Nigdy nikomu go nie podajesz w żadnych okolicznościach.
Seeda używa się tylko raz i robisz to samodzielnie podczas zakładania portfela lub odzyskiwania portfela (np. po awarii komputera). Każde zapytanie skądkolwiek o seed w codziennym użytkowaniu (np. komunikaty "konieczna jest aktualizacja portfela - wpisz seed") to scam i próba uzyskania dostępu do Twoich środków.

Do środków z tej karty dostajesz się przez:
a) wpisanie seeda w soft wallecie np. Metamask lub MyEtherWallet - to są portfele przeglądarkowe z ryzykiem, że jak masz zainfekowany komputer/smartfon to ktoś podglądnie seeda i będzie miał dostęp do Twoich środków lub
b) wpisanie seeda w hard wallecie tj. portfelu sprzętowym- np ledger- ryzyko mniejsze, ale trzeba miać taki portfel najpierw.

Uwaga: wszystkie takie podarunki od znajomych czy od kogokolwiek gdzie ktoś Ci daje seeda i "przekazuje" konto służą tylko do WYPŁAT, nigdy takiego konta się nie używa do własnych wpłat, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem seedy pod takim zdrapkami mogą być gdzieś spisane, czyli każdy kto je widział ma dostęp do środków na przypisanym koncie.
Wpłacasz środki tylko na konta gdzie sam generowałeś w portfelu seeda lub ewentualnie na konto giełdy (czyli de facto nie Twoje)

Piszesz, że masz np. Coinbase, ale co Coinbase? masz giełdę Coinbase, masz konto na giełdzie Coinbase czy masz portfel Coinbase?
Jak masz giełdę Coinbase to jesteś bogatym i światłym człowiekiem i nie powinieneś zadawać tutaj takich pytań jako posiadacz giełdy.
Jeżeli masz na myśli konto na giełdzie Coinbase to nie użyjesz tam tej karty bo giełda to nie portfel gdzie wpisujesz seeda (patrz wyżej- nigdy nie podajesz nikomu seeda, poza zakładaniem/odzyskiwaniem swojego portfela)
Jeżeli masz portfel Coinbase - to pewnie obsługuje ETH i ma opcję odzyskania/przywrócenia konta z seeda (ale nie znam tego portfela)

A teraz krótko co masz zrobić:
1. Sprawdź na https://etherscan.io ile dostałeś tych środków wpisując adres publiczny czy w ogóle opłaca się to wypłacać przy obecnych opłatach transferowych rzędu 40-50 USD
2. Jak uważasz że chcesz to wypłacić i przelać na własny adres, nad którego seedem masz 100% kontrolę (lub w ostateczności na adres z giełdy na której masz konto), to:
3. Zdrapujesz zdrapkeę
4. Instalujesz np. Metamask wallet w przeglądarce/smartfonie i dajesz opcje "odzyskaj konto/mam seed/mam klucz prywatny" czy coś podobnego, nie pamiętam już. W każdym razie nie opcję "załóż nowe konto" bo to wygeneruje nowe konto i nowego seeda, a Ty już masz seeda.
5. Wpisujesz seeda spod zdrapki.
6. Przelewasz środki na bezpieczny, kontrolowany tylko przez Ciebie adres lub na giełdę.
7. Dla własnego bezpieczeństwa zapominasz o tym koncie usuwając Metamaska i wyrzucając kartę, żeby przypadkowo nie podać tego konta komuś jako konta do wpłat.

P.S. Ogólnie takie karty to zerowy poziom bezpieczeństwa. Ktoś dla tych kart generował seedy, ktoś nadrukowywał seedy itp.
Ta pseudo zdrapka to śmiech. Zdrapujesz i odkrywasz seeda, którego wcześniej kilka osób widziało i które mogą mieć dostęp do tych środków lol.
No ale jak już ktoś w ten - najmniej bezpieczny sposób, a nie inny podarował Ci środki, to trzeba wypłacić, o ile jeszcze tam są.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta podarunkowa ethereum

Postautor: Bobi09 » sobota, 11 maja 2024, 17:35

Dzięki Ci bardzo za pomoc , postaram się to ogarnąć . W razie czego będę cię nagabywał ;) .
P.S.
Okazuje się , że jeszcze coś tam jest :D

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości