za
Tether zamroził USDT powiązane z phishingiem!

Tether zamroził USDT powiązane z phishingiem! Chodzi o ponad 5 mln USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Emitent najpopularniejszego stablecoina zablokował 5,2 mln USD w USDT, które miały powiązania z phishingiem. Tether zamroził te środki w 12 portfelach Ethereum. Według szefa firmy analitycznej SlowMist, adresy były wykorzystywane do prania pieniędzy pochodzących z przestępstw phishingowych.

Tether zamroził stablecoiny cyberprzestępców. Nie po raz pierwszy

Phishing stanowi coraz większe zagrożenie dla użytkowników internetu. Największy emitent stablecoina, czyli Tether, aktywnie jednak krzyżuje plany cyberprzestępców. Tether zamroził tym razem ponad 5 mln USD w USDT, które powiązane były z praniem pieniędzy pochodzących z phishingu. Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy Tether aktywnie uczestniczy w zwalczaniu cyberprzestępczości w sieci. Według dyrektora generalnego firmy, Paolo Ardoniniego, firma zablokowała od początku swojej działalności ponad 1,3 mld USD, z czego około 1,6 mln USD dotyczyło finansowania terroryzmu.

W styczniu 2022 roku Tether dodał do swojej czarnej listy trzy adresy Ethereum, które zawierały ponad 150 mln USD w USDT. W październiku 2022 zamroził z kolei aż 8,2 mln USDT w sieci Ethereum i również dodał do czarnej listy. Firma współpracuje z 24 organami ścigania w ponad 40 krajach.

Tether zamroził USDT powiązane z phishingiem!

Cyberprzestępcy coraz bardziej zuchwali – pomaga im AI

Działania Tethera są kroplą w morzu potrzeb, ponieważ phishing rozprzestrzenia się dziś na niespotykaną skalę. Cyberprzestępcy aktywnie wykorzystują generatywną sztuczną inteligencję, aby udoskonalać swoje pułapki na niczego nieświadome ofiary. Choć Tether zamroził aż 5 mln USD pochodzących z phishingu, to oznacza to dużego zwycięstwa w tej nierównej walce. Choć takie blokowanie skutecznie uniemożliwia dalsze korzystanie ze skradzionych środków, najskuteczniejszą bronią przeciwko scamerom i hackerom jest odpowiednia edukacja społeczeństwa.

Chodzi tu zarówno o użytkowników kryptowalut, jak i wszystkich pozostałych użytkowników Internetu. Hakerzy wykorzystują niewiedzę, dzięki czemu udają im się tak proste sztuczki, jak np. kryptowalutowe oszustwo z „zatrutym adresem”. Im większa świadomość kryptowalutowej społeczności, tym większe znaczenie będą miały działania Tethera i innych firm starających się pokrzyżować plany cyberprzestępcom. 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 761,93 USD0,24%
Ethereum logo
EthereumETH
3804,38 USD0,58%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,26 USD0,72%
Solana logo
SolanaSOL
167,59 USD0,51%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3803,31 USD0,59%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD0,37%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD0,63%
Cardano logo
CardanoADA
0,45 USD0,31%