za
BONKKILLER memecoin.

BONKKILLER memecoinem pułapką. Kapitalizacja rośnie do abstrakcyjnych poziomów, ale jest haczyk i to spory!

2024-04-30
Web3Wiadomości

BONKKILLER to memecoin, o którym jest ostatnio coraz głośniej za sprawą jego abstrakcyjnie rosnącej kapitalizacji. No to chyba dobrze, tak? Otóż zdecydowanie nie, ponieważ BONKKILLER jest scamem typu honeypot. Inwestorzy wabieni kapitalizacją jak do garnka miodu, orientują się po inwestycji, że nie mogą sprzedać swoich tokenów.

Scam na honeypot, czyli BONKKILLER i oszustwo oparte na wzroście wartości

W kryptowalutowej społeczności jesteśmy przyzwyczajeni do różnego rodzaju scamów, szczególnie w przestrzeni memecoinów. Najczęściej są to scamy typu pump&dump, w których cena tokena rośnie, później gwałtownie spada, a twórcy tokena znikają z kapitałem niczym kamfora. Przypadek BONKKILLER jest zgoła inny i raczej dość niespotykany na szerszą skalę.

BONKKILLER.

Mowa tu o scamie typu honeypot. Jak sama nazwa wskazuje, taki scam wabi do siebie inwestorów stale rosnącym kursem. Nieustanny lot w górę to dla inwestorów miód na serce. No dobrze, zysk x50 wykręcony, to teraz można sprzedać. Tutaj pojawią się pierwsze łzy na policzkach, ponieważ scamy typu honeypot polegają na tym, że inwestor nie może sprzedać swoich tokenów.

Dokładnie taka sytuacja ma miejsce w przypadku tokena BONKKILLER. Pojawił się on zaledwie wczoraj, czyli 29 kwietnia. Stale rosnąca kapitalizacja sprawiła, że BONKKILLER w ciągu 24 godzin zebrał około 4,6 mln USD wolumenu handlowego. Kapitalizacja rynkowa przekroczyła zaś próg 100 bln USD. Abstrakcja. Deweloper zamroził konta posiadaczy tokenów i uniemożliwił tym samym ich sprzedaż.

Bezsensowna metryka tokena wartego tak naprawdę 0 USD. Bogaci się tylko scamer.

BONKKILLER to tylko jeden z przykładów scamu typu honeypot. Twórca sprytnego oszustwa wyprowadził już 1,62 mln USD ze środków od swoich ofiar w 11 transakcjach, czego dowodzą dane on-chain. Szał na memecoiny to dosłowne żniwa dla wszelkiego rodzaju scamerów, o czym świadczą liczby. Według badania przeprowadzonego przez Cointelegraph Magazine, jeden na sześć memecoinów związanych z L2 Ethereum, czy Base, to oszustwa. To tylko pokazuje, że tak istotne jest inwestowanie w memecoiny z chłodną głową. Nawet najbardziej obiecujące projekty potrafią okazywać się spektakularnymi scamami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 978,39 USD0,01%
Ethereum logo
EthereumETH
3122,26 USD0,12%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
580,29 USD-0,14%
Solana logo
SolanaSOL
173,45 USD0,43%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3119,72 USD0,10%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD-0,37%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,43 USD-1,49%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD-1,37%